Torrevieja uzela bod Ademar Leonu

Zvonka Keliš • nedjelja, 05.02.2012.

Španjolsko rukometno prvenstvo krenulo je dalje, a nakon petka i dvoboja Aragona i Antequere za otvaranje 16. kola, u subotu je odigrano još pet utakmica. Valladolid je kod kuće pretrpio poraz od aktualnog viceprvaka Španjolske, Atletico de Madrida, dok je San Antonio uvjerljivo stigao do novih bodova protiv Huesce. Guadalajara je također bila uspješna na domaćem terenu svladavši Academiju Octavio, dok je Cuenca slavila u gostima kod Alser Puerto Sagunta. Jedini susret bez pobjednika odigran je u Torrevieji gdje je gostovao Ademar Leon.

Cuatro Rayas Valladolid - Atletico de Madrid 22:28 (11:10)

U 16. kolu španjolskog rukometnog prvenstva aktualni španjolski viceprvak stigao je u goste rukometašima Valladolida te je kući odnio pobjedu 28:22 te nova dva boda. Bolje je u susret krenuo domaćin koji je poveo 3:0 te je svoju prednost samo povećao na +5 i 9:4 do 19. minute susreta. Gosti nekoliko minuta kasnije serijom 4-0 izjednačuju rezultat na 10:10, no Marko Krivokapić u 29. minuti pogađa za vodstvo domaćih rukometaša 11:10.

Nastavak susreta donio je bolju igru gostujuće momčadi koja je do izjednačenja ponovno stigla u 41. minuti kada Jonas Källman zabija za 14:14. Atletico tada ubacuje u višu brzinu te ubrzo vodi 22:17, ali i 27:20, dok konačno, pobjeda 28:22 i dva boda odlaze u Madrid. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Alberto Entrerrios i Kiril Lazarov sa po pet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Valladolida bio Guillaume Joli sa šest golova.

Amaya Sport San Antonio - Huesca 37:23 (17:12)

Pamplona je bila domaćin susreta 16. kola između rukometaša San Antonija i Huesce u kojemu je do uvjerljive pobjede stigao domaćin. Iako je domaća momčad na samom startu susreta povela 4:2, gosti odmah uzvraćaju te u desetoj minuti imaju minimalnu prednost (5:4). Međutim, rukometaši Valladolida tada s tri serije potpuno preokreću stvar te ubrzo imaju +7 i 17:10, dok na odmor idu s prednošću od pet pogodaka (17:12).

U drugom poluvremenu San Antonio samo povisuje svoju prednost te ubrzo vodi 20:14 i 28:19. Na koncu domaći rukometaši osiguravaju uvjerljivu pobjedu 37:23. Odličan je u redovima San Antonija bio Victor Alvarez Fernandez s 11 pogodaka, dok se kod Huesce istaknuo Victor Tremp Dominguez sa šest golova.

Guadalajara - Academia Octavio 28:23 (11:11)

Pred 700 gledatelja u Guadalajari domaćin je stigao do pobjede 28:23 nad rukometašima Academije Octavio. Izjednačeno je bilo na početku susreta te je u prvom dijelu u 20. minuti na semaforu stajalo 7:7, no gosti tada ipak preuzimaju stvari u svoje ruke te odlaze u vodstvo 10:8 i 11:9. Do odlaska na odmor domaća momčad izjednačuje na 11:11.

Nastavak je donio zanimljivu borbu između ove dvije momčadi, no izjednačenje je potrajalo tek do 35. minute i 15:15. Domaći rukometaši tada s dvije serije po četiri pogotka dolaze na +4 i 23:19 te na koncu samo povisuju svoje vodstvo na 28:23. Jorge Fontenia Cabirta sa sedam je pogodaka predvodio momčad Guadalajare do pobjede, Alen Blažević je dodao jedan gol, dok je Jose Angel Sedano za Huescu zabio šest golova.

Alser Puerto Sagunto - Ciudad Encantada 25:28 (15:12)

Rukometaši Cuence, u sklopu 16. kola Asobala, stigli su u goste Alser Puerto Saguntu te su se kući vratili s pobjedom 28:25 i dva boda. Susret u Puerto Saguntu pred 1500 gledatelja bolje su otvorili gosti koji su nakon pet minuta igre imali vodstvo 4:0 te ga nisu ispuštali sve do 19. minute kada domaćin stiže do izjednačenja 9:9. Do kraja prvog dijela gostujuća se momčad vratila u vodstvo te je stigla do prednosti od tri pogotka (15:12).

U drugom poluvremenu momčad Cuence čuva svoje vodstvo te ne dopušta domaćoj momčadi da se približi ili da ponovno izjednači. Na kraju, gostujući rukometaši stižu do pobjede 28:25. U pobjedu svoje momčadi Jorge Luis Pavan Lopez ugradio je 11 pogodaka, dok su Ruben Casanova, Alfredo Sorrentino Sala i Jose Cid Ruiz za Alser Puerto Sagunto zabili po četiri gola.

Torrevieja - Reale Ademar Leon 22:22 (10:8)

Prvo iznenađenje u drugom dijelu sezone priredila je Torrevieja koja je u 16. kolu uzela bod Ademar Leonu. U susret je bolje krenuo domaćin koji je poveo 4:2 i 7:5. Nakon prvih 30 minuta igre domaća je momčad i dalje bila u vodstvu te je imala dva pogotka prednosti (10:8).

Drugi dio obilježilo je buđenje gostiju te zanimljiva borba, naime, gostujuća momčad izjednačuje u 33. minuti na 11:11, rukometaši Torrevieje potom odlaze na 13:11 te svoju prednost ne ispuštaju do 54. minute kada Ademar ponovno izjednačuje (18:18). Napeto je bilo do samoga kraja, no susret ipak završava bez pobjednika budući da pet sekundi prije kraja Rodrigo Salinas Munoz zabija za 22:22. Rodrigo Munoz za Torrevieju je postigao ukupno 11 pogodaka, dok je Carlos Ruesga Pasarin za Ademar Leon zabio sedam golova, a Venio Losert u ovom susretu nije upisao nijednu obranu.

Nedjelja u Asobal ligi donosi i posljednje susrete 16. kola u kojima će snage odmjeriti aktualni španjolski prvak, Barcelona, i Naturhouse La Rioja te Anaitasuna i Granollers.