Uvjerljivi Barca i Granollers

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 06.02.2012.

Kompletirano je i 16. kolo španjolskog rukometnog prvenstva. U nedjelju su, naime, snage odmjerile momčadi Naturhouse La Rioje i Barcelone te Anaitasune i Granollersa. Aktualni je prvak Španjolske na gostovanju uvjerljivo uzeo nova dva boda, a uspješni su bili i rukometaši Granollersa.

Naturhouse La Rioja - Barcelona Intersport 22:32 (10:16)

Aktualni španjolski prvak, u sklopu 16. kola Asobala, u Logronu je stigao do uvjerljive pobjede nad Naturhouse La Riojom. Bolje su u susret krenuli gosti koji su poveli 7:3, do 11. minute domaćin izjednačava na 7:7, no gostujuća momčad uzvraća serijom 4-0 i odlazi na 11:7. Do odlaska na odmor rukometaši Barcelone samo su povećali svoju prednost na +6 i 16:10.

Na samom startu drugog poluvremena gostujući rukometaši novom serijom, ovoga puta od tri pogotka, dodatno povisuju svoju prednost na +8 i 19:11 koju potom čuvaju do samoga kraja. Konačno, Barcelona osigurava pobjedu 32:22 i dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Laszlo Nagy i Sjarhej Rutenka sa po šest postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Naturhouse La Rioje bio Pedro Rodriguez Alvarez s pet golova.

Helvetia Anaitasuna - Fraikin Granollers 24:33 (11:11)

Momčad Anaitasune u 16. je kolu ugostila rukometaše Granollersa koji su se kući vratili s pobjedom 33:24 i dva boda. Izjednačeno je bilo na startu susreta u Pamploni te je nakon desetak minute igre rezultat bio 4:4. Gosti potom stižu do male prednosti (9:6), no do kraja prvoga dijela domaćin izjednačuje na 11:11.

U prvim minutama nastavka gostujuća momčad odlazi na +4 i 16:12 te potom više ne ispušta svoje vodstvo. Odluka o pobjedniku donesena je, pak, u 50. minuti kada rukometaši Granollersa kreću u seriju te u narednih šest minuta postižu sedam pogodaka za vodstvo 31:20, dok na koncu slave 33:24. Odlični su u redovima Granollersa bili Aidenas Malasinskas i Draško Nenadić sa po sedam pogodaka, dok se kod Anaitasune istaknuo Rolandas Bernatonis s pet golova.

Nakon 16 odigranih kola na vrhu tablice kao jedina stopostotna momčad nalazi se branitelj naslova prvaka Španjolske, Barcelona, s 32 osvojena boda, a slijede ju aktualni španjolski viceprvak, Atletico de Madrid, s 30 i Ademar Leon s 22 boda. Na četvrto se mjesto smjestio Valladolid s 21 bodom, dok su iza njega Aragon, Cuenca, Torrevieja i Naturhouse La Rioja. Momčad Academije Octavio zauzela je deveto mjesto s 15 osvojenih bodova, 13 ih ima Granollers, dok po 12 imaju San Antonio i Guadalajara. Anaitasuna se nalazi na 13. mjestu s 11 bodova, a osam ih ima Huesca na 14. mjestu, dok je Antequera 15. sa sedam bodova. Na dnu se nalazi Alser Puerto Sagunto sa šest osvojenih bodova.