Aragon 32:26 Antequera
Antequera

Pobjeda Aragona za nastavak sezone

Zvonka Keliš • subota, 04.02.2012.

Nova godina, nova polusezona, nove utakmice i novi zanimljivi rezultati. Upravo je tako krenuo i drugi dio rukometne sezone u španjolskom rukometnom prvenstvu. U 16. kolu Asobal lige momčad Aragona bila je uvjerljivo bolja od Antequere 32:26.

Krenula su i nova zbivanja na španjolskim rukometnim terenima. Odmor nakon Europskog rukometnog prvenstva u Srbiji nije bio dug te su momčadi već ovoga petka krenule s odigravanjem 16. kola Asobala. Rukometaši Aragona na domaćem su terenu dočekali Antequeru te su stigli do uvjerljive pobjede 32:26.

Bolje je u susret krenuo domaćin koji je u prvim minutama utakmice poveo 4:1, no do 11. minute susreta gosti se približavaju na samo gol zaostatka (4:5). To međutim ne plaši domaću momčad koja ubrzo ima +4 i 9:5, a potom i 11:7. Posljednje četiri minute susreta pripale su ponovno rukometašima Aragona koji sa serijom 4:0 stižu na +6 te s rezultatom 16:10 odlaze na odmor.

U prvim minutama nastavka gostujuća momčad uzvraća svojom serijom od četiri pogotka, no uspijeva se približiti na tek tri gola zaostatka (18:15). Svoju prednost domaći rukometaši čuvaju sve do 53. minute susreta kada ubrzavaju ritam i novom serijom od četiri gola odlaze na velikih 31:24. Konačno, Aragon uzima pobjedu 32:26 i dva boda.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Gabor Grebenar sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Antequere bio Alejandro Marcelo Fuentes također sa sedam golova.

Subota u Asobal ligi donosi nove zanimljive dvoboje. Valladolid će na domaćem terenu snage odmjeriti s aktualnim španjolskim viceprvakom, Atletico de Madridom, dok će Torrevieja ugostiti Ademar Leon. Momčad Alser Puerto Sagunta zaigrat će s Cuencom, a Guadalajara s Academijom Octavio. Rukometaši Huesce će, pak, u goste San Antoniju.

U nedjelju su na rasporedu završni susreti ovoga kola, oni između Naturhouse La Rioje i aktualnog prvak Španjolske, Barcelone, te Anaitasune i Granollersa.