Nule Milana i Juventusa, Budan strijelac

Branimir Markota • nedjelja, 05.02.2012.

22. kolo Serie A ponudilo je pregršt uzbuđenja i radosti nogometnim zaljubljenicima diljem Apenina. Roma je na domaćem terenu posramila Inter i s četiri pogotka ga poslala kući, Milan i Juventus su na domaćem terenu odigrali samo nule protiv Napolija i Siene, a treba izdvojiti i važan pogodak Igora Budana u pobijedi Palerma nad Atalantom.

U derbiju kola na hladnom rimskom Olimpicu sastali su se Roma i Inter. Utakmicu, koja je zbog vremenskih neprilika prebačena za danas, bolje je započela Vučica, koja je od samog početka preuzela inicijativu i krenula prema golu Julija Cezara. Već u petoj minuti rodila se odlična prilika za Borinija, koji je sjajno poslužen od Gaga, no njegov udarac odlazi pored lijeve vratnice Interovog gola.

U 11. minuti Giallorossi dolaze do novih prilika. Prvo se Lamela lijepo oslobodio svojeg čuvara u šesnaestercu gostiju, ali Cezar brani njegov udarac, a lopta dolazi do Pjanića, ali Cezar zaustavlja i taj pokušaj. No, već iz kornera koji je uslijedio Roma dolazi do zasluženog vodstva. Totti je ubacio loptu, a Juan je nadvisio obranu Nerazzurra i neobranjivo pogodio za 1:0. Dvije minute kasnije na drugoj strani Il Principe se nalazi u lijepo prilici, ali Stekelenburg spašava Romu.

Vezane vijesti

Potom je uslijedilo malo zatišje u igri, da bi u 32. minuti Vučica ponovno zaprijetila preko Jose Angela i Lamele, no udarac potonjeg odlazi preko Cezarevog gola. Kao da je ova prilika bila uvod u povećanje Rominog vodstva koje je došlo u 41. minuti. Pjanić je uposlio Borinija, koji se otresao Samuela i po drugi puta zapalio Olimpico.

Nastavak je za Vučicu započeo kao iz snova. Već u 48. minuti na semaforu Olimpica je bliještilo 3:0. Danas izvanredni Borini vješto je izbjegao zaleđe, primio dubinsku loptu Juana na prsa, riješio se Lucija i donio novu radost Giallorossima.

U 66. minuti lijepu akciju su odigrali Totti i Pjanić, no potonji nije dobro namjestio nišanske sprave. Inter je u tim trenutcima djelovao potpuno uplašeno i bezidejno te je Roma lakoćom održavala stečeno vodstvo. Čak štoviše, i povećala ga je u 89. minuti na 4:0 lijepim golom Bojana Krkića nakon odlične suradnje s Piscitellom i zasluženo upisala uvjerljivu pobjedu i nova tri boda, dok bi Ranieri trebao upaliti zvono za uzbunu jer njegova momčad ne zna za pobjedu već tri kola.

U drugom derbiju na San Siru živin termometar pokazivao je -1 stupanj Celzijus. Milan je htio isprati gorak okus nakon ovotjednog poraza od Lazija dok je Napoli s tri tenora u vrhu napada (Cavani, Hamšik, Lavezzi) tražio pozitivan rezultat. Milan je bolje otvorio susret i bio je dominantan u posjedu lopte u prvom dijelu no, sreća i vrlo dobri De Sanctis spasili su Azzurre te se s nulom otišlo na poluvrijeme.

Nastavak je počeo loše za Rossonere. Prvo je početkom drugog dijela igru zbog ozljede morao napustiti Abbiati, da bi u 64. minuti sudac Rizzoli isključio Ibrahimovića zbog nesportskog ponašanja. Do kraja utakmice su i jedni i drugi imali po nekoliko prilika, no obje momčadi će se morati zadovoljiti jednim bodom.

Lider Serie A, torinska Stara dama trebala je imati lagan zadatak na svom terenu protiv Siene, no gosti iz Toskane su postavili čvrste barikade ispred Pegolovog gola i vrlo su se uspješno branili i na kraju su uspjeli iščupati dragocjen bod te su oteli Bianconerima važna dva boda u borbi za Scudetto.

Zanimljivo je bilo u Firenci gdje je Fiorentina u lijepoj utakmici slavila nad Udineseom s 3:2. Gosti su poveli preko Di Natalea u 14. minuti da bi domaćini režirali preokret preko dvostrukog strijelca iz kaznenih udaraca Jovetića u 39. I 84. minuti i Cassanija u 56. minuti. Konačnih 3:2 postavlja Torje u posljednjim trenucima susreta.

Palermo je na domaćem terenu savladao Atalantu 2:1, a u strijelce se upisao i Igor Budan postigavši pogodak za 2:0 u 49. minuti. Prvi pogodak za Palermo postigao je Miccoli iz kaznenog udarca u 29. minuti. Gosti iz Bergama došli su do počasnog pogotka preko Moraleza u 56. minuti. Istim rezultatom Parma je pobijedila 2:1 na gostovanju kod Chieva u Veroni i upisala važna tri boda te pobjegla na ljestvici od današnjeg suparnika.

Utakmica u Lecceu između istoimenog domaćina i Bologne te utakmica između fenjeraša Novare i Cagliarija završile su bez pobjednika, netaknutih mreža, dok je utakmica između Cesene i Catanije, koja je trebala biti odigrana još jučer, odgođena zbog loših vremenskih uvjeta

U utakmici odigranoj u ranijem terminu, Genoa je na domaćem terenu s 3:2 slavila protiv Lazija. Domaći su poveli 3:0, a mrežu nebesko-plavih zatresli su Palacio u 10. minuti te Janković u 25. i 46. minuti. Do kraja utakmice Ledesma i Gonzalez su samo uspjeli ublažiti rezultat.

• Obrisan korisnik06.02.2012. u 07:55
    Julio Cesar  Maicon  Lucio Samuel Nagatomo Zanetti Palombo Cambiasso Obi  Pazzini  Milito Cordoba  Poli Faraoni.. su ''igrali' jučer + onaj klaun na klupi. Realno ta ekipa i nije za Ligu prvaka, hvala Moratti.
  • Obrisan korisnik06.02.2012. u 07:54
    Napokon i nama romanistima malo zadovoljstva. Žao mi je što Udinese posustaje.
  • Captain Jack05.02.2012. u 22:58
    Učinkovit...Jedini neporaženi u ligama petice + najbolja obrana liga petice..Pa ti vidi