Vori i Duvnjak nosili HSV do pobjede

Josip Tolić • četvrtak, 09.02.2012.

U sinoćnjem programu 19. kola rukometne Bundeslige odigrano je pet susreta, a Hrvati su ponovno bili istaknuti pojedinci u svojim klubovima. Domagoj Duvnjak i Igor Vori svojim golovima donijeli su pobjedu HSV-u nad berlinskim Füchseom, Čupić je bio raspucan u visokom slavlju Löwena nad Balingenom, a Zrnić je sa sedam pogodaka naznačio mogući preporod Gummersbacha.

Branitelj naslova HSV Hamburg odlično je otvorio nastavak sezone - pobjedom nad jednim od konkurenata za titulu, berlinskim Lisicama u derbiju kola. Iako su u prvom poluvremenu zaostajali i četiri gola, Hamburžani nisu dopustili Berlinčanima da odu na nedostižnu razliku. Na odmoru je na semaforu stajalo 14:12 za Füchse, a onda su domaćini iz svlačionice izgledali odlučnije.

U 44. minuti pogotkom Flohra HSV je prvi put izjednačio, a u idućoj minuti odmah došao i do vodstva preko Domagoja Duvnjaka. Uslijedila je potom napeta završnica koju su svojim golovima odlučili Duvnjak i Vori za pobjedu trećeg sastava lige 24:23 i približavanje Füchseu na tablici na samo jedan bod, sjajno iskoristivši kiks Flensburga kod Lemga.

Vezane vijesti

U sastavu HSV-a najbolji strijelac bio je Marcin Lijewski sa šest pogodaka, Duvnjak je dodao četiri, a Vori i Lacković po dva. Kod Lisica, za koje je nastupio i bivši hrvatski reprezentativac Denis Špoljarić, istaknuli su se Sven-Sö Christophersen i Ivan Ninčević sa šest golova.

Porazom Flensburga u Lemgu okoristio se i Rhein Neckar-Löwen uvjerljivim slavljem kod Balingen-Weilstettena 30:24. Domaćini su se dobro držali u prvih 30 minuta te na predah otišli s jednim golom u minusu (14:15), no u nastavku su Lavovi ubacili u brzinu više i nakon samo šest minuta pobjegli na +6. U konačan rezultat Uwe Gensheimer ugradio je sjajnih 13 golova za Löwen, a Ivan Čupić dodao ih je šest. Na poraženoj strani istakao se Fabian Gutbrod koji se također šest puta upisivao u listu strijelaca.

Malo iznenađenje napravio je sastav Gummersbacha koji je donedavno devetom sastavu lige Großwallstadtu uzeo dva boda na njihovu parketu. U napetoj završnici utakmice u kojoj se niti jedna momčad nije odvajala na više od tri pogotka prednosti Gummersbach je ipak držao konce u svojim rukama i pobjedu potvrdio Lützelbergovim golom 18 sekundi prije kraja, a završilo je 33:32 za sastav u kojem nastupaju i dva Hrvata.

Vedran Zrnić ugradio je sedam pogodaka u pobjedu svoje momčadi, jedan manje od Pfahla i Puticsa, a značajnu ulogu na golu odigrao je Vjenceslav Somić obranivši neke ključne udarce. Goran Šprem ostao je bez učinka. Na drugoj strani Stefan Kneer istakao se s osam pogodaka.

Tijesan poraz u gostima kod konkurenta za mjesta u sredini tablice pretrpio je Göppingen kod Wetzlara 24:23, a nešto komforniju pobjedu ostvario je Magdeburg nad N-Lübbeckeom hrvatskih igrača Nikole Blažička i Drage Vukovića koji je postigao dva gola u porazu svoga sastava 28:25.