Zebre nastavile niz nepobjedivosti

Igor Šestak • nedjelja, 12.02.2012.

Utakmicama Kiela i Hüttenberga te Melsungena i Eintrachta iz Hildesheima kompletirano je 19. kolo rukometne Bundeslige. Domaćini današnjih utakmica upisali su uvjerljive pobjede protiv dvije posljednjeplasirane momčadi lige.

Vodeći Kiel dočekao je u Sparkassen-Areni predzadnji Hüttenberg i bez ikakvih poteškoća ostvario uvjerljivu pobjedu 31:20 za nova dva boda i produljenje niza nepobjedivosti u Bundesligi. U 19 utakmica Kiel ima isto toliko pobjeda i drugoplasiranim Lisicama iz Berlina bježi sedam bodova.

Na startu utakmice gosti su tri puta vodili, a pri rezultatu 3:3 Kiel ubacuje u brzinu više i počinje graditi svoju prednost. U 16. minuti domaćini su vodili sa četiri pogotka razlike, a na poluvremenu je rezultat bio 16:10. Do uvjerljivog vodstva Zebre je vodio Christian Zeitz s pet golova u prvih 15 minuta.

Ukoliko ih je uopće bilo, sve dvojbe oko pobjednika otklonjene su u prve četiri minute nastavka kada Kiel s četiri pogotka zaredom odlazi na +10. Do kraja utakmice domaći su rutinski održavali prednost. Prvi strijelac utakmice bio je Daniel Narcisse sa sedam golova, a po pet su za Kiel dodali Zeitz, Hendrik Lundström i Kim Andersson. Najefikasniji igrač gostiju bio je Florian Laudt sa šest pogodaka.

Fenjeraš Eintracht bez šansi protiv Melsungena

Momčad Eintrachta iz Hildesheima stigla je u Rothenbach Halle sa samo dva osvojena boda u prvih 18 utakmica. Domaći Melsungen, čija vrata brani Mario Kelentrić, gostima nije priuštio drugo slavlje u sezoni. Sigurnom pobjedom 27:23 Melsungen je napredovao na tablici za dva mjesta te su sada 11. momčad Bundeslige.

U prvih 20 minuta utakmica je bila izjednačena. Krajem prvog poluvremena, Melsungen se počeo odvajati i do odmora su izgradili prednost od pet pogodaka. Prednost domaćih rasla je i u drugom poluvremenu, a najvećih +9 imali su u 42. minuti. Iako su igrači Eintrachta uspjeli smanjiti zaostatak, pobjeda domaćih igrača ni jednog trenutka nije došla u pitanje.

Najbolji strijelac utakmice bio je Savas Karipidis s devet golova, a pratio ga je Nenad Vučković sa šest. Kod gostiju, po šest golova postigli su Michael Hoffmann i Michael Quist.