Bundesliga, 21. kolo, 10.02.2012, 20:30 h
Wolfsburg 3:2 Freiburg
Freiburg

Dva gola Jiračeka u pobjedi Wolfsburga

Borna Rupnik • petak, 10.02.2012.

Zanimljivoj su nogometnoj predstavi svjedočili gledatelji u Wolfsburgu, gdje je domaćin dva puta vodio, gosti su dva puta poravnali, ali bodovi naposljetku ostaju Mariju Mandžukiću i njegovim suigračima...

Bundesligaško su kolo večernjom utakmicom otvorili Wolfsburg i Freiburg, momčad u čijim su napadačkim linijama od prve minute zaigrali hrvatski nogometaši. Reprezentativac Mario Mandžukić odradio je svih 90 minuta za domaćine, a prvi strijelac jesenskog dijela MAXtv Prve lige, Ivan Santini, odigrao je 65 minuta za goste.

Mreže su se tresle već u uvodnim minutama susreta. U petoj minuti korner je za Wolfsburg izveo Rodriguez, a Čeh Jiraček potom proslijedio loptu u drugi kut za 1:0. No, posljednjeplasirana momčad njemačkog prvenstva uzvratila je samo sedam minuta kasnije, kada je nakon pokušaja Caligiurija na pravom mjestu bio Flum.

Vezane vijesti

Međutim, ni tih 1:1 nije se dugo zadržalo na semaforu. U 14. minuti akciju Wolfsburga započeo je Mandžukić, nastavio Sio, a uspješno zaključio Schäfer sa samo dva metra udaljenosti.

Wolfsburg je u nastavku prvog poluvremena pružio više, no Freiburg se još jednom vratio u utakmicu. Igrala se 38. minuta kada je Schmid s desne strane uposlio Caligiurija, a on pogađa za 2:2.

Na poluvremenu je Wolfsburgov trener Felix Magath povukao iz igre Josuea, ubacio Hasebea, a Japanac mu se u 61. minuti odužio posluživši Jiračeka, koji s 18 metara puca, a lopta uz dodir Diagnea mijenja smjer i vara vratara Baumanna za, pokazat će se konačnih, 3:2. Wolfsburg se do kraja utakmice posvetio čuvanju rezultata i prijetio tek kroz poneki protunapad, i svoju je namjeru proveo u djelo.

Freiburg tako ostaje na dnu poretka, a Wolfsburg se malo približio mjestima koja vode u Europu.