Bundesliga, 21. kolo, 11.02.2012, 18:30 h
Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 3:0 Schalke 04
Schalke 04

Maj Gašparac • subota, 11.02.2012.

Nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha uvjerljivo su na domaćem terenu pobijedili Schalke rezultatom 3:0 i tako napredovali na treće mjesto na ljestvici. Njihov zaostatak za drugoplasiranim Bayernom sada iznosi samo jedan bod, dok im vodeća Borussia (D) "bježi" tri boda.

Utakmicu je obilježio "uraganski" početak nogometaša Borussije (M), koji su do 32. minute postigli tri pogotka. Već u drugoj minuti pogodio je Marco Reus, koji se izvrsno snašao u kaznenom prostoru gostiju i precizno poentirao. Domaćini su nastavili s dobrom igrom te u 15. minuti došli i do drugog zgoditka. Lijepu akciju u kojoj su sudjelovali Patrick Hermann te Juan Arango sigurno je realizirao Mike Hanke.

Nogometaši Borussije (M) nisu posustajali te su u 32. minuti postigli i treći pogodak. Reus je tada izborio slobodan udarac na više od 20 metara od gola Schalkea, a precizan je bio Arango koji je preciznim udarcem svladao vratara gostiju Larsa Unnerstalla.

Vezane vijesti

Početkom drugog poluvremena nekoliko navrata zaprijetili su nogometaši Schalkea. Vratara Borussije Marc-Andréa ter Stegena pokušavali su svladati Benedikt Höwedes te Raúl, no nisu imali uspjeha.

Do kraja utakmice još je jednu priliku za Schalke imao Höwedes, a za Borussiju (M) Reus, no mreže se više nisu tresle.