Maj Gašparac • subota, 11.02.2012.

Prvih pet utakmica 21. kola njemačkog prvenstva nije donijelo promjene na vrhu tablice. Borussia iz Dortmunda pobijedila je Bayer Leverkusen i tako sačuvala dva boda prednosti nad drugoplasiranim Bayernom, koji je bio uspješniji od Kaiserslauterna. Vrijedi izdvojiti i uvjerljivu pobjedu nogometaša Stuttgarta, koji su rezultatom 5:0 svladali Herthu.

Nogometaši prvoplasirane momčadi njemačkog prvenstva, Borussije iz Dortmunda, osvojili su tri boda u susretu protiv Bayer Leverkusena i tako zadržali prednost na vrhu ljestvice. Utakmica je završena rezultatom 1:0, a odlučujućim se pokazao zgoditak Shinjia Kagawe u 45. minuti. Nogometaši aktualnog prvaka mogli su povesti i ranije, opasno su prijetili Kevin Großkreutz i Robert Lewandowski, no mreža Bayera nije se tresla do posljednje minute prvog dijela.

Borussia je pokušala povećati svoje vodstvo u drugom poluvremenu, prilike su imali Großkreutz i Lukazs Piszczek, no nisu bili uspješni. Pred kraj utakmice zaprijetio je i hrvatski nogometaš Ivan Perišić, koji je u igru ušao u 87. minuti, ali niti on nije bio precizan. Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka odigrao je do 75. minute za Bayer, a zamijenio ga je Karim Bellarabi.

Vezane vijesti

szólj hozzá: Dortmund Leverkusen 1:0 Kagawa

Nogometaši drugoplasiranog Bayerna iz Münchena pred svojim navijačima svladali su Kaiserslautern rezultatom 2:0 i tako zadržali priključak za vodećom Borussijom (D). Igračima bavarskog kluba za prvi pogodak bilo je potrebno tek šest minuta. Tada je prvi strijelac prvenstva Mario Gomez bio najviši u skoku i poentirao nakon ubačaja Fancka Riberyja. U narednim minutama igrači Bayerna nastojali su povećati svoje vodstvo, a u tome su i ubrzo uspjeli.

Strijelac drugog zgoditka bio je Thomas Müller, koji je zatresao mrežu nakon centaršuta Tonija Kroosa. Do kraja prvog poluvremena nogometaši Kaiserslauterna mogli su smanjiti zaostatak, no pokušaj Thanosa Pestosa nije bio precizan.

U drugom poluvremenu nogometaši Bayerna nastavili su prijetiti, vrijedi izdvojiti pokušaje Arjena Robbena, Riberyja i Rafinhe, no rezultat se do kraja nije mijenjao. Hrvatski napadač Ivica Olić ušao je u igru u 78. minuti umjesto Riberyja, dok je Danijel Pranjić cijeli susret odgledao s klupe.

Nogometaši Stuttgarta pred svojim navijačima su vrlo uvjerljivo porazili berlinsku Herthu rezultatom 5:0. Mreža Herthe mirovala je do 24. minute kada je Vedad Ibišević postigao prvi pogodak za Stuttgart, a u narednih 15 minuta gosti su primili još tri pogotka. U 32. minuti Ibišević je asistirao Martinu Harniku, koji je bez poteškoća svladao vratara Herthe Thomasa Krafta, a četiri minute kasnije isto je uspjelo i Shinjiju Ozakiju.

Obrana Herthe četvrti put je kapitulirala pet minuta prije kraja prvog dijela kada je svoj drugi pogodak postigao Harnik. I u drugom djelu nogometaši Stuttgarta imali su utakmicu pod svojom kontrolom, a za konačnih 5:0 pogodio je trostruki strijelac Harnik u 58. minuti.

Nogometaši Werdera i Hoffenheima podijelili su bodove. Njihov dvoboj završen je rezultatom 1:1, a prvi su poveli nogometaši Hoffenheima. Već u četvrtoj minuti Janick Vestergaard bio je najviši u skoku nakon udarca iz kuta i pogodio za prednost Hoffenheima.

1:0 je pisalo na semaforu do posljednjih sekundi utakmice, a bod za Werder izborio je Marko Arnautović u 90. minuti. Hrvatski napadač Srđan Lakić odigrao je cijelu utakmicu za Hoffenheim.

Sličan rasplet mogli su vidjeti gledatelji utakmice između Mainza i Hannovera. Mohamed Zidan pogodio je za vodstvo Mainza u sedmoj minuti, a nogometaši Hannovera ostali su neporaženi zahvaljujući pogotku Artura Sobiecha minutu prije kraja utakmice.