Henry na oproštaju donio bodove Arsenalu

Ante Zovko • subota, 11.02.2012.

U svojoj posljednjoj premierligaškoj utakmici u dresu Arsenala, barem ove sezone, Thierry Henry zaokružio je preokret Topnika u Sunderlandu. Chelsea je pak poražen u Liverpoolu te prepustio gradskim rivalima četvrtu poziciju.

Everton je s 2:0 protiv Chelseaja ugrabio vrijedne bodove koji ga usmjeravaju prema sredini poretka, dosta daleko od borbe za ostanak, a Bluesi su prepustili Arsenalu četvrtu poziciju zbog gol-razlike.

Nikica Jelavić nije bio u konkurenciji za utakmicu jer je ranije ovog tjedna istegnuo trbušni mišić, a njegova momčad dolazi do vodstva u petoj minuti, i to prilično sretno. Lopta ubačena sa strane nakon manjeg naguravanja na sredini odbija se ravno prema Stevenu Pienaaru, a on uspijeva pobjeći gostujućim braničima i zakucati loptu pod prečku.

Nakon poklona Petra Čecha Landonu Donovanu nespretno izvedenim ispucavanjem u 18. minuti, Chelsea je zagospodario terenom. Essienovi i Bosingwini udarci bivaju blokirani, a Sturridge u 26. puca preko prečke. Mata je bio mozak gostujućih akcija, u 29. minuti priprema šut za Lamparda, ali prizemmi pokušaj odlazi pored stative.

Chelsea je i dalje dominirao u posjedu lopte, no ništa konkretno nije mogao učiniti, što je odgovaralo momčadi iz Liverpoola. Dapače, domaći su "iz zasjede" iskoristili priliku za drugi pogodak. U 71. minuti, nakon starta na Coleu na sredini terena, Donovan donosi loptu na Chelseajevu polovicu, fino proigrava Stracqualursija, a ovaj iz prve svladava Čecha.

Thierry Henry nije se mogao bolje oprostiti od Arsenala što se Premier lige tiče. Golom u sudačkoj nadoknadi donio je Topnicima četvrto mjesto i uključio ih u borbu za Ligu prvaka.

Ništa se posebno nije događalo u prvom dijelu. Van Persie nije iskoristio dvije solidne prilike, ali Sunderlandova obrana bila prilično čvrsta. Najviše pozornosti izazvale su sudačke odluke, tj. dva žuta kartona za domaće igrače, što je izazvalo zvižduke na poluvremenu.

Kao da domaćima obrambena učinkovitost nije bila dovoljna, pa su u drugom poluvremenu bili mnogo opasniji. O'Shea u 52. gađa preko prečke, Gardneru udarac sjajnom reakcijom "skida" Szczesny, a Poljak u 64. paradom sprječava da Gardnerov volej završi u mreži. U 70. minuti Crne mačke vode. Kao što su se bunili zbog kartona, domaći se navijači nisu osvrtali na situaciju u kojoj je Mertesacker, koji je imao loptu, pao na pod u bolovima, a McClean je uzima i mirno prolazi prema Szczesnyju proguravši loptu u suprotni kut.

Odgovor je trebalo čekati pet minuta. Wengerov džoker s klupe, Aaron Ramsey zabija s dvadesetak metara uz malo sreće. Prizemni udarac odbija se o jednu stativu, lopta odlazi do druge i odbija se u gol. Novu bajku ispisao je Henry u drugoj minuti sudačke nadoknade. Oprostio se od premierligaškog nogometa donijevši Arsenalu velika tri boda. Nogom je skrenuo loptu u gol na Aršavinovo ubacivanje.

Nakon što je pregažen na Emiratesu prije tjedan dana, Blackburn se vratio pobjedom protiv Queens Park Rangersa u kojoj je umalo prosuo 3:0. Sve je bilo naizgled riješeno u prvom dijelu, ali su Roversi jedva spasili tri boda.

U akciji za prvi gol sudjelovao je i vratar Robinson koji u 15. minuti ispucava dugu loptu koja pada kod N'Zonzija, ovaj glavom prosljeđuje do Yakubua, a napadač se sjajno snalazi i matira Kennyja. Osam minuta poslije Hoilett probija lijevu stranu, pronalazi N'Zonzija, a Kenny ni ovaj put nema nikakve šanse.

Treći gol pada kad su mu se gosti najmanje nadali. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela opet Hoilett dolazi do lijeve strane kaznenog prostora, a lopta se odbija o Onuohe i opet prolazi pokraj nemoćnog vratara.

Opuštanje u domaćim redovima koristi u 71. Mackie. Branič Orr predaje loptu suparniku, Taiwu, a ovaj sprema gol za strijelca. Probija stranu i ubacuje u peterac, a realizacija je bila prilično jednostavna. Rangersi su počeli stvarati pritisak na domaća vrata, no na njihovu žalost, samo je još jedna lopta završila u domaćem golu. Mackie zabija drugi put u drugoj minuti sudačke nadoknade snažnim udarcem u gornji kut.

Ivan Klasnić igrao je od 63. minute u porazu svog Boltona od Wigana 2:1. U dvoboju dviju posljednjeplasiranih momčadi poveli su gosti u 42. minuti kad je Caldwell nadjačao Wheatera i glavom pogodio nakon kornera. U 67. Bogdanova lopta dolazi do N'Goga, on je spušta za Daviesa, a ovaj pogađa gornji lijevi kut svojom ljevicom za 1:1. Moses u 75. minuti se probija u šesnaesterac, Bogdan mu brani udarac, ali se lopta odbija do MacArthura, a on iz blizine zabija pogodak vrijedan pobjede i velikog koraka u borbi za ostanak.

Fulham je pobjedom 2:1 protiv Stoke Cityja preskočio današnje suparnike na 12. poziciji. Pojačanje Pavel Pogrebnjak zabio je na svojem debiju u 12. minuti, u 28. Dempsey zabija atraktivan gol za 2:0 - od prečke snažni udarac odbija se u vratara, a onda u gol. Poraz je Stokeu uspio tek ublažiti Shawcross u 78. minuti nakon što je glavom pogodio suprotnu stativu na nabačaj Pennanta iz kornera.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena skupo je stajalo Swansea City. Norwich je u tom razdoblju napravio preokret i praktički osigurao vrijedne bodove. Poveli su Velšan golom Grahama koji koristi sjajnu asistenciju Dyera. Međutim, početkom drugog dijela sve se preokrenulo.

Holt poravnava u 47. minuti nakon gužve izazvane slobodnim udarcem, u 50. Pilkington je imao sreće da mu se udarac odbije o Taylora i vratara Vorma koji je bio na krivoj nozi. Holt u 63. minuti juri po desnoj strani i šalje loptu iza Vorma za 3:1. Graham je vratio nadu u 86. minuti s bijele točke, ali bilo je to sve što je učinio.

• Obrisan korisnik12.02.2012. u 02:05
    Naklon egzekutoru! Vrati se opet. Odmah se sjetim vremena kad su se on i Ruud natjecali tko će dati više golova u sezoni. Ja sam navijač Man Utd-a, ali ovom igraču je kvaliteta neosporna.
  • Obrisan korisnik11.02.2012. u 20:26
    It just had to happen, kako je reka komentator na engleskoj tv....Henry kralj!
  • Obrisan korisnik11.02.2012. u 19:08
    TiTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.............!
  • Obrisan korisnik11.02.2012. u 19:04
    haha, a znaš onu: "dok se jednome ne smrkne, drugome ne svane"
  • Obrisan korisnik11.02.2012. u 18:55
    gunner14@nema tih rijeci kojima bih opisao kako su mi skocili rogovi vidjevsi da arsenal zabija u 90+1 za pobjedu haha,al neka drago mi za henrya al za arsenal naravno nije,tu sam im racuno bod kako bi liverpoolu bilo lakse