Premiership, 25. kolo, 12.02.2012, 14:30 h
Wolverhampton 1:5 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Odemwingie uništio Wolvese

Marko Domljanović • nedjelja, 12.02.2012.

U prvom nedjeljnom ogledu 25. kola Premiershipa West Bromwich Albion došao je do visoke pobjede kod Wolverhamptona koji se tako opet našao u zoni ispadanja. Domaćini su se dobro držali u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu potpuno padaju što su gosti iskoristili za čak četiri pogotka.

Wolverhampton se u prošlom kolu uspio maknuti iz zone ispadanja zahvaljujući pobjedi nad QPR-om, ali kako je Blackburn u ovom kolu svladao istog protivnika, Wolvesi su se još jednom našli na neželjenom 18. mjestu. To je značilo da im je u ovom kolu izbjegavanje poraza neophodno žele li izbjeći opasnu zonu.

Problem je bio što im je na suprotnoj strani stajao iznimno raspoloženi West Bromwich Albion koji je od samog početka i udarca Thomasa kojeg u drugoj minuti zaustavlja Hennessey preuzeo inicijativu na terenu. Niti minutu kasnije domaći vratar mora još jednom intervenirati nakon Ridgewellovog udarca, a potpunu dominaciju gostiju u uvodu utakmice zaključio je Fortune udarcem iz kaznenog prostora u devetoj minuti, ali lopta odlazi pored vratnice.

Ni nakon tih deset minuta situacija ne terenu se nije mijenjala jer je WBA prijetio iz svih oružja dok su se domaćini morali ograničiti na dalekometne pokušaje O'Hare i Warda. Trud igrača West Bromwicha napokon je nagrađen u 34. minuti kada Odemwingie na Mulumbuovo dodavanje puca s ruba kaznenog prostora, a niska lopta pronalazi put do mreže. Ipak, u prvoj minuti sudačke nadoknade Wolverhampton je izjednačio preko Fletchera koji pogađa donji desni kut Fosterovih vrata za 1:1 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme počelo je nešto izjednačenije, ali u 64. minuti Olsson se dobro snalazi u kaznenom prostoru i vraća gostima vodstvo. Wolverhampton je priliku da uzvrati imao u 72. minuti, ali Fletcherov udarac Foster ovaj put brani, a već u 77. minuti utakmica je bila odlučena. Morrison je izveo udarac iz kuta nakon kojeg se najbolje snalazi Odemwingie koji iz blizine šalje loptu u mrežu.

Sedam minuta kasnije već je i 1:4 nakon što Keith Andrews pogađa sa nekih 18 metara na asistenciju Morrisona, a točku na i stavlja Odemwingie svojim trećim pogotkom u 88. minuti za potpuno zaslužena tri boda West Bromwich Albiona. Novo ubacivanje Morrisona nigerijski napadač je dočekao pred petercem i loptu sproveo u gornji lijevi kut nesretnog Hennesseya.