Premiership, 25. kolo, 12.02.2012, 17:00 h
Aston Villa 0:1 Manchester City
Manchester City

Lescott i Hart iščupali tri boda

Marko Domljanović • nedjelja, 12.02.2012.

Posljednji čin 25. kola Premiershipa odigran je u Birminghamu gdje su koplja ukrstili Aston Villa i Manchester City. Nakon pomalo uspavanog prvog dijela, gosti su nakon prekida stigli do vodstva, a momčad iz Birminghama u svakom slučaju može žaliti za prilikama u završnici susreta koje su vrlo lako mogle donijeti pokoji bod.

Prvu priliku na Villa Parku imali su gosti i to već u trećoj minuti kada je nakon jednog ubacivanja lopta došla do Davida Silve. On ju glavom prosljeđuje do Aguera koji lijepo smiruje loptu prsima i dobro puca, ali Shay Given je na mjestu.

Međutim, utakmica se nakon toga prilično primirila, a Manchester City, iako je imao kontrolu nad utakmicom, nije stvarao izglednije šanse. Tek je Aston Villa pokušala zaprijetiti u 18. minuti kada je Dunne pokušao glavom što je Joe Hart bez problema uhvatio.

Trebala je proći polovica poluvremena da bi City napokon počeo ozbiljnije prijetiti - u 25. minuti se najprije Aguero lijepo oslobodio Dunnea, ali njegovo ubacivanje ne pronalazi nikoga od suigrača na drugoj vratnici, a samo dvije minute kasnije lopta dolazi do Adama Johnsona čiji se snažan udarac odbija od vratnice. Prvih pola sada još jednim pokušajem zaključuje Aguero koji se s lijeve strane sjurio u kazneni prostor i pucao, ali vrlo neprecizno.

Kolarov je u 39. minuti pokušao iz slobodnog udarca nakon što je srušen Barry no lopta odlazi preko gola. Do kraja prvog dijela gosti su nekoliko puta neuspješno pokušali ubaciti loptu u kazneni prostor Aston Ville koja na predah odlazi puno zadovoljnija poluvremenom u kojem nije bilo neke spektakularne igre.

I na početku drugog dijela stiže prilika za Manchester City nakon što je Milner dobro izveo udarac iz kuta i pronašao Kompanyja koji puca glavom, ali Hutton izbacuje u novi korner koji završava u Givenovim rukama. Nova prilika stiže već u 54. minuti nakon slobodnog udarca Silve koji ubacuje u šesnaesterac, a tako je najviši Lescott. Ipak, branič gostiju glavom puca prejako i lopta odlazi preko gola.

U 62. minuti Petrov je zaradio žuti karton nakon što je srušio Silvu malo prije kaznenog prostora, a Španjolac iz slobodnog udarca još jednom dobro ubacuje, ali Collins mirno izbacuje u korner. Međutim, to se pokazalo kao loš izbor jer Milner ubacuje na drugu vratnicu gdje loptu dočekuje Barry, a bivši kapetan Aston Ville vraća za Lescotta kojem iz blizine nije bio problem pogoditi za 0:1.

Nakon pogotka jedan "navijač" je dobio želju za pet minuta slave, ali zaštitari su mu vrlo omogućili da se uvjeri iz prve ruke koliko je kvalitetna trava na Villa Parku pa je uljez ekspresno ispraćen s terena.

U 81. minuti domaćini pokušavaju iz kornera, ali Dunne glavom puca ravno u Harta. Ista situacija šest minuta kasnija donijela je najbolju priliku igračima iz Birminghama za poravnanje, ali Cuellar koji je ostao potpuno nečuvan šalje loptu iznad grede. Još veća prilika za Aston Villu stigla je u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je nakon novog kornera Collins spustio loptu za Benta koji dobro puca, a Joe Hart briljantno brani.

To je na kraju značilo da Manchester City minimalnom pobjedom još jednom dolazi na vrh prvenstvene ljestvice, s dva boda više od gradskih rivala.

• matbaric13.02.2012. u 08:55
    ima jos 13 utakmica do kraja bit ce napeto u najmanju ruku. ManU sa pobjedom na Redsima ostaje u utrci.
    matbaric
  • Ronaldo912.02.2012. u 21:41
    evo Englezi napokon imaju golmana za duže vrijeme, ali sad više nemaju izbornika hhh ,))
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 21:02
    teška srca priznajem da je Swansea izgubio šansu za naslov...
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 20:24
    Srce me zignu kada je Hartu ispala lopta u zadnjim sekundama :)
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 19:32
    city je ovom pobjedom 90% prvak ...jer stvarno imaju lagan raspored do kraja za razliku od Uniteda