PSV sve riješio u prvih 45 minuta

Josip Piršljin • nedjelja, 12.02.2012.

Kompletirano je 21. kolo nizozemske Eredivisie, a današnjom pobjedom nad De Graafschapom na vrh prvenstvene tablice vratili su se nogometaši PSV-a. Slavili su još i Feyenoord i Heerenveen, dok su Utrecht i Den Haag remizirali.

Momčad iz Eindhovena vratila se na prvo mjesto nizozemske lige sigurnom pobjedom od 4:1 protiv posljednjeplasirane ekipe. Sastav Freda Ruttena sada ima isti broj bodova kao i AZ, no bolju gol-razliku. PSV je na svom Philips stadionu pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu kada su njegovi igrači postigli četiri pogotka.

Mertens je već u osmoj minuti donio vodstvo crveno-bijelima realizacijom kaznenog udarca, a u 26. minuti PSV povećava svoje vodstvo pogotkom Toivonena glavom nakon ubačaja Lensa.

Samo tri minute kasnije slovenski reprezentativac Matavž povisuje na 3:0 udarcem iz okreta u trenutku kad su oko njega bila četiri protivnička igrača. Ako je i bilo sumnje oko pobjednika ovog susreta, to je riješeno pred kraj prvog dijela kada je Lens zabio nakon izuzetno lijepe i tečne akcije. Poraz De Graafschapa uspio je u 52. minuti ublažiti Vermouth.

Uspješan je bio i Feyenoord koji je pobjedom nad Vitesseom ostao udaljen vodećim momčadima na pet bodova, a poziciju dijeli s Heerenveenom. Najzaslužniji za slavlje sastava Ronalda Koemana bio je Guidetti koji je postigao hat-trick. Jedini pogodak za goste djelo je Hofsa iz jedanaesterca.

Heerenveen je upisao četvrtu pobjedu u nizu na gostovanju kod Waalwijka. Za minimalnu pobjedu zabio je Van La Parra na asistenciju najboljeg strijelca lige Dosta koji ima 19 golova na kontu. U sastavu domaćih crveni karton dobio je bivši igrač Celtica i Ajaxa Sno.

Utrecht nakon pobjede na Amsterdam Areni u prošlom kolu nije na domaćem terenu uspio svladati ADO Den Haag. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a vodstvo Utrechta golom Demougea poništio je Immers.

1Ajax 3493:36+5776
2Feyenoord 3470:37+3370
3PSV Eindhoven 3487:47+4069
4AZ Alkmaar 3464:35+2965
5Heerenveen 3479:59+2064
6Twente 3482:46+3660
7Vitesse 3448:43+553
8N.E.C. Nijmegen 3442:45-345