Marko Domljanović • četvrtak, 16.02.2012.

Prva runda obračuna u Europskoj ligi završena je kasno večeras, a u najzvučnijem sudaru Manchester City došao je do vrijedne pobjede u Portu preokretom u drugom poluvremenu. U ostalim susretima gostujuće pobjede su upisali Twente i Valencija, a jedini susret bez pogodaka odigrao se u Udinama.

Porto - Manchester City 1:2
(Varela 27'/ Pereira (ag) 55', Aguero 85')

Najzvučniji susret koji je počeo nešto iza 21 sat nije baš prštao od prilika u prvih 15 minuta - naprotiv, momčadi su u utakmicu ušle prilično oprezno, a tek je jedan korner Porta u 15. minuti nagovijestio nešto uzbuđenja, ali Clichy dobro reagira i odbija loptu preko grede. Dvije minute kasnije udarac je okušao Joao Moutinho, ali lopta odlazi pored gola.

U 27. minuti domaćini dolaze do vodstva nakon što je Hulk fino prošao po lijevoj strani i ubacio za Varelu, a ovaj bez problema matira Harta za erupciju oduševljenja na Dragau. Samo dvije minute kasnije City je skoro izjednačio, ali Balotellijev udarac dobro brani Helton.

Gosti iz Manchestera do kraja poluvremena nisu previše prijetili usprkos nešto većem posjedu lopte pa Porto na odmor sasvim zasluženo nosi minimalnu prednost.

To se promijenilo nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu kada Silva upošljava Richardsa koji se sjurio u domaći šesnaesterac i dobro pucao, ali se lopta odbija od vratnice. Ipak, u 55. minuti rezultat je poravnat, a dobar dio zasluga za to ide Portovom vrataru. Naime, Toure je uputio dugu loptu prema kaznenom prostoru Porta, a Alvaro Pereira u namjeri da vrati loptu svom vrataru postiže autogol i to sa ruba šesnaesterca. Što je Helton mislio ostalo je nejasno jer je Portov vratar pokušao istrčati na loptu, ali nije bio ni blizu.

Porto je pokušao uzvratiti iz slobodnog udarca preko Hulka u 61. minuti, ali Hart je na mjestu, a pet minuta prije kraja gosti dovršavaju preokret. Toure je krenuo prema golu i nesebično uposlio Aguera, a Argentinac bez problema pogađa samo sedam minuta nakon što je ušao u igru.

Hannover - Club Brugge 2:1
(Sobiech 73', Schlaudraff 80' (11m)/Lestienne 51')

Gosti iz Belgije poveli su u 51. minuti preko Lestiennea i tu prednost držali otprilike četvrtinu utakmice, ali u 73. minuti poravnava Sobiech. Schlaudraff sedam minuta kasnije dovršava preokret iz najstrože kazne, a Bruggeu ostaje utjeha gola u gostima.

Steaua - Twente 0:1
(John 53')

Nakon prvog poluvremena bez golova, Nizozemci su u 53. minuti poveli preko Johna, a to se na kraju pokazalo kao jedini pogodak na utakmicu pa Rumunje u uzvratu čeka puno posla misle li izboriti prolaz.

Stoke - Valencia 0:1
(Topal 36')

Vrlo vrijednu pobjedu ostvarila je Valencija na gostovanju kod Stokea, a jedini pogodak bio je majstorija Mehmeta Topala u 36. minuti. Nakon što je njihova pouzdana obrana popustila, Englezi se nisu snašli pa će na uzvratu u Španjolskoj imati prilično zahtjevan zadatak.

Trabzonspor - PSV 1:2
(Adin 33'/ Matavž 6', Toivonen 11')

PSV je furiozno počeo gostovanje u Turskoj i već nakon 11 minuta vodio 2:0 zahvaljujući golovima Matavža i Toivonena. Nadu domaćinima vratio je Adin u 33. minuti, ali do kraja utakmice golova više nije bilo.

Udinese - PAOK 0:0

U Udinama večeras nije bilo golova pa će nešto zadovoljni na uzvrat putovati Grci. Ipak, Udineseovi golovi će u uzvratu vrijediti više pa u ovom dvoboju još uvijek dosta toga ostaje otvoreno.

Wisla - Standard 1:1
(Melikson 88'/Cyriac 28' (11m))

Standard je do važnog gola u gostima došao u 28. minuti iz najstrože kazne koju je realizirao Cyriac, a zbog koje je Wisla ostala s igračem manje jer je isključen Czekaj. Ipak, uporni domaćini ne odustaju i nagrada stiže samo dvije minute prije kraja kada izjednačava Melikson.

• Obrisan korisnik17.02.2012. u 00:04
    Kakvu golčinu je dao Mehmet Topal za Valenciju! Uf! Igrale su se jako dobre utakmice ove večeri. Više-manje očekivani rezultati.
  • Obrisan korisnik16.02.2012. u 23:46