Marko Domljanović • četvrtak, 23.02.2012.

Kompletiranje uzvratnih susreta šesnaestine finala Europske lige donijelo je dosta muke favoriziranim momčadima. Manchester United, primjerice, je nakon ugodne prednosti iz Amsterdama morao strepiti u završnici susreta na Old Traffordu, a Schalke je protiv Viktorije morao igrati produžetke. Takve probleme nije ima ukrajinski Metalist koji je još jednom uvjerljivo porazio Salzburg.

Nakon stvaranja lijepe zalihe od dva pogotka viška, Manchester United u istom je tonu nastavio i na Old Traffordu jer je Chicharito na asistenciju Berbatova pogodio za 1:0. Uloge su bile zamijenjene deset minuta kasnije, ali dodavanje Meksikanca nije bilo precizno i obrana Ajaxa loptu izbacuje u korner.

United je i u nastavku prvog dijela bio bolja momčad, ali u 37. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Lopta se motala po rubu kaznenog prostora domaćina kada je Aras Özbiliz odlučio zapucati i pogodio Phila Jonesa, a lopta se od njega odbila u gol nemoćnog De Gee.

Vezane vijesti

Pogodak je dao krila gostima koji dobro kreću u drugom dijelu i nakon 15 minuta opasno prijete iz kornera ali De Gea spašava stvar nakon opasnog udarca glavom De Jonga. Utakmica se nakon toga malo primirila, a na novu priliku se čekalo sve do 73. minute kada Nani opasno puca, ali lopta odlazi preko gola.

Stvari su se pošteno zakuhale u 87. minuti kada Toby Alderweireld pogađa iz blizine za vodstvo gostiju što je značilo da bi ih novi pogodak odveo dalje. Ipak, Manchester United je izdržao do kraja susreta pa se gosti iz Amsterdama opraštaju od Europe za ovu sezonu.

Od ostalih susreta izdvojimo još jednu uvjerljivu pobjedu Metalista protiv Red Bull Salzburga. Domaćini su nakon pobjede od 0:4 u prvoj utakmici poveli autogolom Hintereggera u 28. minuti što je bio i jedini pogodak u prvom dijelu.

Drugi dio izjednačenjem u 56. minuti otvara Jantscher, ali Cristaldo u 62. i Blanco samo minutu kasnije razbijaju svaku nadu gostiju da bi mogli barem izbjeći poraz. Prolazak Ukrajinaca potvrdio je u 87. minuti Marlos.

Olympiakos je nakon minimalne pobjede kod Rubina prolazak potvrdio golom Djebboura već u 14. minuti, a Lima je Bragi donio nadu u prolazak već u 25. minuti, ali se Bešiktašova prednost od dva pogotka iz Portugala na kraju ipak pokazala dovoljnom.

U Lisabonu je Legia držala nadu u prolaz sve do šest minuta prije kraja utakmice kada je pogodio Matias Fernandez za konačnih 1:0.

Atletico iz Madrida je nakon uvjerljive pobjede u Rimu potvrdio prolazak protiv Lazija na domaćem terenu. Od samog početka domaćini su držali konce utakmice u svojim rukama, a jedini pogodak postignut je tri minute nakon početka drugog poluvremena kada je Godin skočio najviše nakon Gabijevog ubacivanja. Lazio do kraja susreta nije uspio izbjeći minimalan poraz pa je njegovo ispadanje na kraju više nego zasluženo.

Schalke je nakon 1:1 u Češkoj ugostio ugostio Viktoriju iz Plzena, a stvari su krenule prema očekivanjima domaćih navijača već u osmoj minuti kada je pogodio Klaas-Jan Huntelaar. Kada su gosti zbog isključenja Bakosa ostali s igračem manje u 61. minuti, činilo se da gosti više nemaju šanse, ali tako nije mislio Rajtoral koji pogađa dvije minute prije kraja i odvodi utakmicu u produžetke.

Tek je u 106. minuti otpor žilavih Čeha slomljen i Huntelaar svojim drugim pogotkom dovodi Schalke u vodstvo što je značilo da ruleta jedanaesteraca više ne može biti, a u 121. Nizozemac kompletira i svoj hat-trick pa su navijači u Gelsenkirchenu ipak mogli odahnuti.

• AAAAAAA24.02.2012. u 21:29
    rrreeeddd nisi gleda utakmicu ciini se meni...
    AAAAAAA
  • Obrisan korisnik24.02.2012. u 12:21
    Da sigurno,možda u drugom poluvremenu,druge utakmice. A prvu utakmicu sigurno nisi gledao jer nemožeš vidit od svog kompleksa prema ManU.
  • Obrisan korisnik24.02.2012. u 12:11