Europska liga, završnica, 1/16 finala, 22.02.2012, 18:00 h
Manchester City
Manchester City 4:0 Porto
Porto

Vedran Babić • srijeda, 22.02.2012.

Manchester City prvi je sudionik osmine finala Europske lige za ovu sezonu. U uzvratnom susretu šesnaestine finala oni su na svom Etihadu s 4:0 deklasirali Porto, koji se potpuno raspao u posljednjih petnaestak minuta...

Manchester City - Porto 4:0 (1:0)

Manchester, stadion Etihad
Uzvratna utakmica 1/16 finala Europske lige
Strijelci: Aguero 1', Džeko 76', Silva 84', Pizarro 86'

Manchester City: Hart, Richards, Kompany, Lescott, Clichy, de Jong, Barry (od 57. Milner), Silva, Toure, Nasri (od 69. Džeko), Aguero (od 80. Pizarro).

Porto: Helton, Maicon, Rolando, Otamendi (od 63. Sapunaru), Alex Sandro, Fernando, Lucho Gonzalez, Moutinho, Varela (od 63. C. Rodriguez), J. Rodriguez (od 80. Defour), Hulk.

Žuti kartoni: Toure; Otamendi, Rolando
Drugi žuti karton: Rolando

S ukupnih 6:1 u dvije utakmice nogometaši Manchester Cityja prolaze dalje u osminu finala Europske lige. Nakon trijumfa od 2:1 na Dragau prošlog tjedna, Građani su znatno uvjerljivije došli do nove pobjede protiv branitelja naslova, Porta. Poveli su već u prvoj minuti, a u posljednjih 14 minuta susreta postigli su još tri pogotka.

Samo 19 sekundi bilo je potrebno Cityju da pronađe put do mreže Heltona. Otamendi je izgubio loptu, a Toure uposlio Aguera, koji je matirao gostujućeg vratara za rano vodstvo. To je bio najgori mogući start portugalske momčadi.

U 16. minuti Helton je spasio svoju momčad nakon što je obranio udarac Tourea. Samo minutu poslije imao je i Porto svoju šansu. Pucao je Valera, no Hart je obranio.

U 29. minuti City je propustio veliku priliku. Aguero je ponovno izašao oči u oči s Heltonom, zaobišao ga i potom na praznu mrežu pogodio prečku. Bila je to gotovo identična situacija kao u prvoj minuti.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti. U 52. minuti Lucho Gonzalez pucao je pokraj gola. Pet minuta kasnije Rodriguez je zatresao mrežu Harta, no pogodak je bio poništen zbog zaleđa.

Utakmica je potom utonula u nekakvu letargičnu fazu koja je trajala sve do 76. minute kada je raspoloženi Aguero proigrao Džeku, a ovaj zabio za 2:0. Reprezentativac BiH u igru je ušao nekoliko minuta ranije umjesto Nasrija.

Nedugo zatim Rolando je zbog prigovora sucu u istoj minuti zaradio dva žuta karton i tako dodatno otežao ionako težak zadatak svojim suigračima. Nakon toga Porto je doživio potpuni raspad sistema koji je rezultirao dvama primljenim pogocima. U 84. u strijelce se upisao Silva poslije akcije Džeke i Pizarra, a u 86. zabio je i sam Pizarro.

Tako se City vrlo visokom pobjedom plasirao u osminu finala gdje ga čeka bolji iz susreta između varšavske Legije i Sportinga iz Lisabona.

Ostale uzvratne utakmice šesnaestine finala Europske lige igraju se u četvrtak.

• Obrisan korisnik23.02.2012. u 00:47
    prošli dalje i eliminirali jednog od favorita daleko je kraj, ali za četvrtfinale se bore protiv sportinga ili legije, ako su porto ovako nadigrali, onda ne vidim mogućnost po kojoj bi ih netko od navedena dva izbacio u sljedećoj fazi...
  • imberlan22.02.2012. u 23:37
    Bolje je za City nek se prvo malo nauči osvajanju Europa League...ne možeš odmah na Ligu prvaka ! :)