Darda uvjerljiva protiv Splita

Bernard Jurišić • subota, 18.02.2012.

Košarkaši Vrijednosnica OS Darde uvjerljivo su pobijedili Split u utakmici 17. kola A-1 lige. Nakon izjednačene prve četvrtine, preostali dio susreta domaćini su uvjerljivo dobili, a Splićani s devet igrača još jednom potvrdili probleme koje imaju u gostima...

Nakon očekivano uvjerljivog poraza od Cedevite u polufinalu Kupa Krešimira Ćosića, Splićani su neočkeivano težak poraz doživjeli i na drugom gostovanju ovog tjedna. VROS Darda je uvjerljivo slavila protiv Splićana 90:67 i time zadržala vjeru u plasman u Ligu za prvaka.

Samo je prvi period igre nudio neizvjesnost, a Splićani su posljednje vodstvo imali u petoj minuti (8:10). Sve nakon toga otišlo je na stranu domaćina, serijom od 8:0 Darda je preuzela prednost i nije je ispuštala do kraja susreta.

Sredinom druge četvrtine na semaforu je stajalo 33:31, no bili su to zadnji trzaji gostiju, koji opet nisu imali raspoloženih igrača izvan trojke Subotić - Mimica - Sobin. Tri na pet nije se moglo, pa je već do poluvremena domaća prednost postala dvoznamenkasta (47:37).

Na desetak poena zaostatka Splićani su se držali sve do završnice treće četvrtine (57:49 u 27. minuti), a onda je uslijedio totalni raspad Splita, viđen već nekoliko puta ove sezone u gostujućim dvoranama. VROS Darda je treću četvrtinu završila serijom od 9:0 i definitivno prelomila utakmicu.

U posljednjoj četvrtini gosti su se potpuno predali, a domaća prednost rasla je sa 70:51, preko 80:59, do najviših 88:61 dvije minute prije kraja. Pobjeda Darde na kraju je zaustavljena na +23, a splitska momčad još je jednom potvrdila velike probleme na gostovanjima koje ima ove sezone.

Dejan Meznarić bio je predvodnik Dardine pobjede s 18 poena, osam asistencija i pet skokova, asistirali su mu Budimir i Pandurić s 14 ubačaja, Bičvić s 13, Perajica s 12. Kod još jednom ozljedama prorijeđenog Splita, za kojeg ni večeras nije nastupio Dijan, a uoči početka otpao i Najev, poene su zabijala tek petorica, a zapravo su igrala samo trojica - Sobin s 20, Subotić i Mimica s po 19 poena. Za Dardu je to ipak bilo premalo.

• ALGHAZANTH19.02.2012. u 13:38
    Kako se srozao ovaj Split, pa može ga pobijediti i prosječni drugoligaš.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik18.02.2012. u 23:37
    Bisan san ka pas .Koja su bila obrazloženja kod otkaza zadnjem treneru -ajmo usporedit minutažu. A sad još Grga i Vujčić. Mogli bi i Rađu nagovorit. Idemo počet od nule . 37 min koja perspektiva dobija.
  • Obrisan korisnik18.02.2012. u 23:32
    U pm,ajde odlučite se više više oće igrat "naša" dica ili...Ili vlasnik ili amaterizam .Ovo za bile i žute vridi.
  • Obrisan korisnik18.02.2012. u 22:29
    nije igrao Dijan? jeste sigurni? prema play by playu Dijan je igrao, a i u konačnoj statistici piše da je 17 minuta proveo na parketu. http://stats.stilu.net/stats.php?gameid=99&sez=