U Sinju "pukla" stotica

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 18.02.2012.

Nakon vrlo "raštimane" igre u većem dijelu prvog poluvremena, Alkar je povezao redove, zbio obranu, te na kraju lako došao do nove prvenstvene pobjede. Dubrovčane je početkom drugog dijela dokrajčila zona Alkara na koju nisu imali adekvatan odgovor, zatim je stao i napad, stoga je visok poraz bio neizbježan.

Alkar - Dubrovnik 101:85 (27:35, 26:11, 24:12, 24:27)

Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 700
Suci: Hordov (Zadar), Basarić (Split), Palavara (Zagreb)

Alkar: Modrić S (6)., Anzulović, Modrić M. (1), Rogić (10), Bubalo (25), Tešija (23), Gaurina (6), Lozančić (5), Boban (5), Ćurković (11), Župić (5), Kanaet (4).
Trener: Damir Domazet

Dubrovnik: Šapro, Čiklić (25), Soko, Karać (10), Došen (3), Oštrić, Hajdić M. (22), Hajdić D. (1), Lucić 15), Begić (3), Perić (6).
Trener: Željko Vreća

Nakon niza dramatičnih susreta na domaćem parketu, s izuzetkom pobjede nad Zabokom, domaći navijači su dočekali i jednu utakmicu bez stresa, naravno izuzme li se prvi period u kojem se ionako nije igrala "ozbiljna" košarka. Pobjeda je Sinjanima imala dvostruko značenje, jer osim prijeko potrebnih bodova, nadoknadili su i minus iz prve utakmice.

Mi smo Sinjani, Mosor je naš

Sinjani nisu zaboravili na velikana hrvatskog novinarstva Milorada Bibića Mosora koji je u niz navrata biram riječima pisao i govorio o košarkaškom Sinju. Minuta šutnje bila je tek mali znak pažnje, ali i veliki pozdrav koji je potom uslijedio još je jedan dokaz da u Cetinskom kraju ne zaboravljaju istinske veličine. Svakako treba spomenuti i transparent koji je dominirao u dvorani, a na kojem je pisalo "Mi smo Sinjani, Mosor je naš".

Jeste li znali?

Sigurno je malo poznat, gotovo i nepoznat podatak da Alkar nikada nije izgubio utakmicu u kojoj je sudio ili na bilo koji drugi službeni način sudjelovao Mosor. U ime Cetinskog kraja, hvala na svemu.

Dubrovčani su dobro otvorili susret, pogodili dvije trice, no Sinjani se nisu dali obeshrabriti pa su ubrzo uspostavili ravnotežu, nakon čega se nastavila igra vrlo dobrih napada te izuzetno poroznih obrana, rezultat čega je bio i rezultat od 16:17 nakon pet minuta igre.

Prvo "osjetnije" vodstvo pripalo je gostima nakon trice Čiklića te ubačajima s linije za slobodna bacanja Lucića, kada je semafor pokazivao 20:25, da bi minutu i pol poslije nakon dalekometne "paljbe" Dubrovčani upisali i visokih plus devet (23:32), a na prvi dvominutni predah se otišlo rezultatom 27:35.

Damir Domazet, trener Alkara: "Jako mi je drago zbog mojih momaka što su se izdigli nakon vrlo lošeg početka u kojem obrana nije štimala. Ovo je za nas vrlo značajna pobjeda, jer sada nam slijedi Split s Nikolom Vujčićem i utakmica u kojoj također moramo dati sve od sebe te eventualno doći i do pobjede."

Stjepan Tešija, Alkar: "Imali smo nešto lošiji uvod u utakmicu, ali na kraju smo dobro odigrali obranu i do poluvremena sve okrenuli u svoju korist. Trener mi je dao nekoliko dobrih savjeta, zaustavio sam Čiklića, dok sam u napadu zaista sve pogađao. Ipak, uvijek ću radije svoj učina mijenjati za nove pobjede."

Željko Vreća, trener Dubrovnika: "Možda će zvučati smiješno, ali uopće nisam bio zadovoljan otvaranjem utakmice, jer unatoč 35 postignutih koševa u prvoj četvrtini, nismo bili u dobrom ritmu i Alkar je stoga zasluženo slavio. Mi se sada okrećemo sljedećoj utakmici protiv Darde koja bi nam se mogla pokazati kao presudna."

Dobar ulazak Rogića u drugu četvrtinu Sinjane je ipak koliko toliko trgnuo pa su nakon tri minute igre u drugoj četvrtini došli na četiri koša zaostatka (33:37), da bi odličnom rolom Bubala u 17. minuti stigli i do poravnanja (42:42).

Novi koš Rogića, zatim i ukradena lopta istog na kojem je odmah učinjena i namjerna osobna Alkar je odvela do prednosti 48:42, a nakon tri minute posta za goste je pogodio Čiklić, čime je prekinuta sinjska serija od 11-0. Rezultat s kojim se otišlo na odmor glasio je 53:46, a svakako je zanimljiv podatak da je Alkar u prvom dijelu s crte za slobodna bacanja gađao čak 25 puta (16/25), dok su Dubrovčani imali 17 pokušaja (15/17).

Zona Alkara na samom otvaranju drugog dijela u potpunosti je razoružala Dubrovčane, na sve se nadovezala i briljantna rola Tešije (šut 10/10, 23 koša,sedam skokova), svoj "dio" dala je i neumorna publika, pa je nakon nepune četiri minute igre u nastavku semafor pokazivao velikih 65:50. Trica Gaurine u posljednjoj minuti treće četvrtine domaće je odvela i na, do tada, rekordnih plus 21 (77:56), da bi se u završni period ušlo s rezultatom 77:58.

Posljednja četvrtina ipak nije bila revijalnog karaktera, gosti su lovili poraz manji od onog kojeg su priuštili svojim domaćinima u prvoj odigranoj utakmici, no iako su u 34. minuti došli do minus 14 (79:65), za nešto više ipak nisu imali snage, a Sinjani su čak stigli ostvariti i novu najveću prednost od plus 24 (94:70), koliko je bilo tri minute prije kraja. Svoje vjerne navijače Alkar je, koševima mladog Jure Bobana, prvi puta ove sezone počastio i stoticom za konačnih 101:85.