Svjetlost protiv Kvarnera najavila LZP

Bernard Jurišić • četvrtak, 16.02.2012.

Na krilima novog trojca Koštomaj - Štimac - Batina, Svjetlost je došla do nove važne pobjede u borbi za plasman u Ligu za prvaka. U Vijušu je pao riječki Kvarner 2010...

Brođani su dobro otvorili susret, na kraju prve četvrtine imali su prednost od devet poena (25:16), no odlična druga četvrtina vratila je Riječane u igru. Samo osam poena domaća je momčad zabila u drugih 10 minuta, pa je na poluvrijeme Kvarner odnio prednost 32:39.

U trećoj četvrtini opet je dominirao domaćin, na krilima tri novaka Mateja Koštomaja, Andreja Štimca i Marka Batine Brođani su stigli i prestigli riječku prednost, koju su u posljednjoj četvrtini lako održavali i na kraju pretvorili u prilično uvjerljivih 77:64.

Ovom pobjedom Brođani su se ozbiljno vratili u konkurenciju za plasman u Ligu za prvaka, a do pobjede su ih odveli Štimac s 19 poena, devet skokova i četiri asistecnije, Koštomaj s 19 poena, sedam asistencija i pet skokova, te Batina sa 16 ubačaja. Kod Kvarnera je najbolji bio Josip Blajić s 18 poena.