Buzet 25:21 Split
Split

Split propustio priliku za prvo mjesto

Ivan Dominik • subota, 18.02.2012.

Subota je donijela samo jedan susret u sklopu rukometne Premijer lige, a on je održan u Istri. Domaći Buzet je dočekao trećeplasirane Splićane, koji su se pobjedom mogli probiti na vodeću poziciju na ljestvici. Međutim, igrači Buzeta su imali drukčije mišljenje pa su već od samog početka ogleda dali do znanja Splitu da im neće biti lako.

Utakmica između dvije dobre momčadi, gostujućeg Splita koji pretendira na najviša mjesta u ligi te domaćeg Buzeta koji je tradicionalno neugodan protivnik, nije započela po planu Splićana. Naime, u prvih 12 minuta susreta gosti nisu poentirali, a Buzet je to iskoristio povevši 7:0. Međutim, Split se nije predao i loš početak je nadoknadio do kraja prvog dijela.

U prvom poluvremenu u kojem su prevladavale dobre i čvrste obrane te teška igra obje momčadi u napadačkom dijelu, bolje su se snašli domaćini koji su unatoč velikoj prednosti u prvoj šestini dvoboja na odmor otišli sa ''samo'' dva gola razlike. Prvi je dio tako završio s 12:10 za domaćina, a u drugih je 30 minuta bolje ušla gostujuća ekipa koja je do prvog izjednačenja (13:13) uspjela doći u 36. minuti.

Tri minute nakon toga Split je došao i u prvo vodstvo kada je Šime Ivić zabio za 15:14. U tim je trenutcima domaća momčad pala u igri, dok je Split preuzeo inicijativu dvoboja. Međutim, vodstvo Splićana, koje je bilo i dva razlike, brzo se istopilo, a igrači Buzeta su se ''probudili'' te su vratili rezultatsku prednost u posljednjih 15 minuta utakmice.

Sama završnica je bila i više nego zanimljiva, rezultatska je prednost prelazila s jedne na drugu stranu gotovo svake minute, a u toj su se situaciji bolje snašli domaći igrači. Oni su u razdoblju od 51. do 57. minute tresli mrežu Splita četiri puta zaredom, a gosti taj ritam nisu više mogli pratiti te je to bio prijelomni trenutak utakmice. S dva vezana gola Vrkljana, Buzet je potvrdio pobjedu od 25:21, premda je lako pobjedu mogao odnijeti i Split koji može i mora žaliti za propuštenim.

Za domaće je Duško Ljubotina zabio šest golova, dok je Neno Gašpar dodao njih pet. Vratari su zajedničkim snagama skupili 15 obrana, odnosno 42 posto. Josip Vidović iz splitskog kluba je bio najbolji strijelac susreta s osam zgoditaka, a kod gostiju je i Bruno Milković bio efikasan te je zabio šest golova. Mario Cvitković je obranio osam udaraca domaćih što je za ovu utakmicu, pokazalo se na kraju, bilo premalo.

Ovim porazom je splitska momčad propustila priliku da dođe na vodeće mjesto lige te je ostala treća s bodom manje od Poreča i Siscije. Buzet je ostao sedmoplasiran bez obzira na nova dva boda, no ova pobjeda nad bolje plasiranim protivnikom dobra je za samopouzdanje.