Split preuzeo vrh Premijer lige

Ivan Dominik • četvrtak, 23.02.2012.

Tri su utakmice odigrane u rukometnoj Premijer ligi, od toga dvije kojima je dovršeno 18. kolo prvenstva, a nadoknađeno je cijelo 16. kolo utakmicom Splita i Varteks Di Caprija. U tom su susretu slavili gosti iz Splita te preuzeli vodeću poziciju u ligi. Ostala dva dvoboja igrana su u Bjelovaru gdje je gostovao Karlovac te u Kaštelima gdje je došao Poreč.

U srijedu je u Varaždinu gostovala momčad Splita u sklopu neodigrane utakmice 16. kola prvenstva, koja se prije utakmice s Varteksom nalazila na četvrtom mjestu lige. To je bio i središnji dvoboj dana budući da su i jedni i drugi mnogo mogli dobiti eventualnim pobjedama. Međutim, na samom parketu nije bilo mnogo nedoumica o pobjedniku, budući da je Split već od samog početka pokazao da je kvalitetnija momčad.

Splićani su u ogled ušli serijom od 6:0, dobro su igrali u obrani te po nekoliko minuta nisu dozvoljavali Varaždincima da zabiju gol. Zabijali su u serijama, a Varteks je, s druge strane, bio potpuno bespomoćan i nadigran u svim segmentima rukometne igre. Gosti nisu stajali sa zabijanjem pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 20:12 za Split.

Drugi dio nije donio veće promjene što se tiče rezultata i stanja na parketu, Varteks se malo konsolidirao u obrani te počeo igrati bolje u napadu, ali Splićani nisu popuštali te su i dalje igrali silovito. Rezultatska prednost se nije mijenjala, dapače, Split je povećao svoju prednost golovima koje su igrači zabijali u serijama pa je i rezultat bio izvjesan. Završilo je 38:26 za Split koji je s nova dva boda zasjeo na prvo mjesto lige, dok je Varteks ostao pretposljednji.

Za pobjednike su najviše zabili Hrvoje Batinović, koji je pogađao čak 12 puta, a šest je golova dodao Šime Ivić. Vratari su skupili 18 obrana zajedničkim snagama, dok su golmani Varteksa obranili njih 15. Za domaće je jedini igrač s više od tri gola bio Dominik Pecek koji je zabio osam zgoditaka.

U drugoj od tri utakmice dana igrali su Marina Kaštela i Poreč, a potonji je klub pobjedom mogao doći do prvog mjesta na tablici. No, Kaštelanima se ta ideja nije svidjela pa su u utakmicu krenuli žustro i jako. Vodila je domaća ekipa početkom utakmice, međutim vodstvo se u prvom dijelu mijenjalo te prelazilo s jedne strane na drugu, ali je nakon 30 odigranih minuta stajao rezultat 16:13 za domaće, najviše zbog dobre završnice i odlične igre u obrani u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena.

U nastavku domaći više nisu ispuštali vodstvo, koje su i podigli na četiri razlike pa je utakmica završena rezultatom 32:28 za Marinu koja je tom pobjedom ostala deseta momčad lige ali se bodovno izjednačila s devetim Bjelovarom. Kaštelane je predvodio Mislav Nenadić s deset golova, a devet je dodao Matko Bujas, dok je Mario Družijanić na vratima obranio deset udaraca gostiju.

Poreč je propustio priliku da postane vodeća momčad lige i zbog poraza je ostao treći. Četiri igrača su zabila po pet golova, a Tomislav Sladoljev je skupio 16 obrana što nije bilo dovoljno za povoljniji rezultat.

Bjelovar i Karlovac sastali su se u drugoj utakmici 18. kola, a uspješniji su ovog puta bili gosti. Većinu dvoboja je Karlovac bio u vodstvu, a odvojio se krajem prvog dijela od domaće momčadi pa je prvo poluvrijeme otišlo na njegovu stranu rezultatom 15:10. Drugih 30 minuta su domaćini učinili zanimljivijima i neizvjesnijima jer su podigli razinu svoje igre, no to nije donijelo bolji rezultat od poraza 31:27.

Goran Đuricin je bio strijelac devet golova za Bjelovar, ali su zakazali vratari koji su obranili samo šest lopti. Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi je bio Stipe Mandalinić koji je precizan bio šest puta, ali je kolektiv Karlovca ipak prevladao. 13 obrana je imao Luka Prezelj na golu gostiju, koji su pobjedom dospjeli na četvrto mjesto lige, a Bjelovar je ostao deveti.

• Obrisan korisnik23.02.2012. u 14:07
    U SN-U piše 10 obrana bjelovara i samo 6 prezelja, karić 2 obrane, i ovo je interesantno klc je bio većinom u vodstvu, bjelovar je vodio jedino 2-1, poslije toga je karlovac vodio cijelo vrijeme i to od 5 minute utakmice a bilo je i 7,8 razlike.