Siscia pobjedom ostala lider

Ivan Dominik • nedjelja, 05.02.2012.

Samo tri od planiranih šest utakmica odigrano je u najvišem razredu hrvatskog rukometa ove subote. Zbog vremenskih neprilika i kaosa u prometu diljem zemlje, 16. kolo ovog natjecanja morat će se nadoknađivati. Bez obzira na to u odigranim je utakmicama bilo dobrih rukometnih poteza i igre, ali do značajnih promjena na ljestvici nije došlo.

Trenutno vodeći sastav Premijer lige i momčad koju je nekad vodio i Slavko Goluža, ostala je na prvom mjestu nakon polovičnog izdanja 16. kola natjecanja. Siscia je, dakle, pobijedila Buzet u Istri rezultatom 26:18 uz odličnu igru u obrani. S nova dva boda su Siščani pobjegli Splitu na prvom mjestu i sada imaju tri boda više, međutim Splićanima predstoji odigravanje utakmice ovog kola protiv Varteksa u gostima.

Siscia je protiv Buzeta zasluženo slavila, a pobjeda od osam pogodaka razlike izvojevana je u drugom poluvremenu, budući da se na odmor otišlo rezultatom 11:10 za goste. Iako su je u napadu predvodili Hrvoje Tojčić s pet te Krešo Ivanković i Mario Bjeliš s četiri gola, junak utakmice bio je vratar Siscije, Matija Bilušić, koji je imao 50 posto obrana, odnosno, njih 18. Kod Buzeta je najbolji bio Davor Vukelić s pet golova, ali je obrana Siscije zadržala Istrane na samo 18 pogodaka.

Efikasnu utakmicu odigrali su u zagrebačkoj Dubravi igrači istoimenog kluba i Međimurje. Dubrava je slavila rezultatom 42:33 protiv najlošije momčadi lige te se tako još više primakla sredini tablice. Tomislav Bešlić i Tomi Vozab predvodili su domaćina svaki s po osam golova, dok je sedam dodao Goran Stojsavljević, a vratari su obranili trećinu udaraca, točnije 16. Goste je ''vukao'' najbolji strijelac susreta Mario Petek zabivši devet golova iz 14 pokušaja u utakmici gdje je već na poluvremenu bilo 40 pogodaka, odnosno 21:19 za Dubravu.

Svojevrsno iznenađenje kola priredio je Bjelovar koji je kod kuće nadvisio trećeplasirani Poreč, nadigravši ih u svim segmentima igre. Već je na poluvremenu bilo ''plus devet'' za domaće, odnosno 19:10, a završilo je s okruglih 30:20 u korist Bjelovaraca. Najbolji u redovima pobjednika bili su Goran Đuricin sa sedam pogodaka te njegov suigrač Ivan Horvat, koji je zabio šest puta. Visok postotak obrana držali su vratari Bjelovara obranivši 17 udaraca Porečana za koje je najbolje odigrao Matija Rađaković zabivši četiri gola, a Tomislav Sladoljev je obranio 13 udaraca na svoj gol.

Neodigrane utakmice bile su između Varteks di Caprija i Splita, zatim Gorice i Spačve iz Vinkovaca te Marine Kaštela i Zameta. Siscia je ostala vodeća ispred Splita i Poreča, Zamet je na četvrtom mjestu, a prvu petorku zatvara Buzet. Iduće, 17. kolo na rasporedu je sljedeći vikend.