Ribola Kaštela 32:24 Zamet
Zamet

Marina Kaštela u nastavku slomila Zamet

Ivan Dominik • nedjelja, 19.02.2012.

Nadoknađeno je gotovo cijelo 16. kolo rukometne Premijer lige, a danas se u sklopu toga igrala samo jedna utakmica i to između Marine Kaštela i Zameta. U Gradskoj dvorani Kaštela je domaća momčad pobijedila bolje plasirani i favorizirani Zamet s velikom razlikom, premda je utakmica bila izjednačena sve do posljednjih desetak minuta. Što se tiče tog kola, ostalo je samo Varteksu i Splitu da održe svoj susret, kako bi kolo bilo kompletirano.

Kaštel Stari bio je gost riječkim rukometašima koji su u Dalmaciju došli po novu pobjedu kojom bi se probili na treće mjesto ljestvice uz rame Splitu. Međutim, Kaštelani su imali drugačije planove i pobjedom su pomogli svojim susjedima Splićanima te ih ostavili u prednosti nad Zametom, a Marina se na desetom mjestu uz utakmicu manje približila devetom Bjelovaru.

Bila je to vrijedna i zaslužena pobjeda domaćih u vrlo teškoj utakmici, kojom su se malo udaljili od posljednje dvije momčadi na tablici. Započelo je serijom 4:0 Kaštele, a prvi gol su igrači Zameta postigli tek u petoj minuti susreta. Marina je vodila prvih 15 minuta, ali je tada Zamet serijom pogodaka došao prvo do izjednačenja, a potom i do vodstva 6:5 golom Matea Hrvatina.

Nedugo zatim se domaća momčad vratila u vodstvo, ali su Riječani uvijek bili blizu te se veći dio prvog dijela igralo gol za gol. U 27. minuti je ekipa Zameta uspjela ponovno doći u vodstvo, Ivan Ćosić je zabio za 13:12 gostiju, međutim, u posljednja su dva napada igrači Kaštele dvaput poentirali pa se na odmor otišlo s 14:13 njihove prednosti.

Drugo je poluvrijeme kao i prvo bolje otvorila domaća momčad koja je zabila tri vezana gola. Polako su Kaštelani gradili prednost, vodili su cijelo drugo poluvrijeme i do pet razlike, no ključni trenutci utakmice bili su u posljednjih desetak minuta dvoboja. Od 53. minute nadalje je domaća momčad pri rezultatu 25:22 napravila seriju od šest golova zaredom i otišla na nedostižnih ''plus devet'', odnosno 31:22.

Posljednje dvije minute bile su formalnost, Zametovi vratari nisu imali svoju večer pa Riječani nisu mogli pratiti ritam Marine te su se raspali u samom finišu utakmice. Fantastična četvorka je predvodila Marinu svojim golovima, a to su bili Tomislav Radnić koji je s osam golova bio najbolji strijelac susreta, potom Mislav Nenadić koji je zabio sedam puta, a Matko Bujas i Petar Topić su bili precizni šest puta.

Vratari domaćina su zajedno skupili 20 obrana što je bilo 45 posto, za razliku trojice golmana gostiju koji su zajedničkim snagama zaustavili samo 12 lopti, odnosno 27 posto. Zamet su predvodili Marin Sakić i Luka Kovačević svaki s po sedam pogodaka u mrežu Marine Kaštela, no na kraju je ostao rezultat na strani domaćina, 32:24.