Izviđač CO 26:30 Lovćen Cetinje
Lovćen Cetinje

Izviđač u Ljubuškom poražen od Lovćena

Ivan Dominik • nedjelja, 19.02.2012.

Debi na klupi Izviđača iz Ljubuškom neće ostati u lijepom pamćenju Ilije Puljevića. Metkovac koji je doveden kao veliko ime i autoritet u posrnuli klub iz Hercegovine, nije uspio s mladom ekipom Izviđača donijeti rezultatske promjene u svom premijernom nastupu. Lovćen iz Cetinja je bio koban za Skaute koji su još jednom poraženi kod kuće te i dalje obitavaju na dnu ljestvice.

U 17. kolu regionalne SEHA lige svoju 14. utakmicu odigrali su Izviđač i Lovćen u Ljubuškome. Gosti iz Crne Gore pokazali su se u boljem svjetlu te s lakoćom odnijeli pobjedu iz Gradske športske dvorane te s nova tri boda krenuli u napad na gornji dio ljestvice. Mladi Skauti su većinu utakmice lovili rezultat koji je na kraju ostao na strani Lovćena bez obzira na veliku podršku domaćih navijača.

Tijekom cijele je utakmice bolja momčad bio Lovćen, a od samog su početka Cetinjani nametnuli svoju igru te stavili domaće u podređen položaj. Već u sedmoj minuti su gosti, koji su od početka imali vodstvo i inicijativu, došli do prednosti od ''plus tri''. Ta je razlika održavana kroz cijelo prvo poluvrijeme, dok su u posljednjih pet minuta prvog dijela igrači Lovćena došli i na prednost od čak sedam golova.

Međutim, iako je to bila najveća prednost na utakmici, igrači kluba iz Ljubuškog su uspjeli do kraja smanjiti rezultat pa se na odmor otišlo s 19:14 prednošću Lovćena. Drugi dio susreta je počeo i odigran je u istom tonu bez promjena rezultata i igre na parketu. Gosti su i u drugih 30 minuta bili raspoloženi te su održavali prednost od minimalno četiri, a maksimalno šest zgoditaka.

U posljednju je šestinu utakmice Izviđač ušao jako i odlučno kako bi dostigao zaostatak, međutim drugi poraz ove sezone od istog kvalitetnijeg protivnika je bio neizbježan. Najefikasniji pojedinci u domaćoj ekipi su bili Dejan Malinović i Damir Delić, obojica sa šest golova, dok je odličan u redovima Crnogoraca bio Marko Drašković, koji je zabio osam puta. Potonjem se od gostujućih igrača još sa šest golova pridružio Igor Marković.

Porazom 30:26 je Izviđač ostao na dvije pobjede i sedam bodova nakon gotovo tri četvrtine odigranih kola. Nalaze se momci Ilije Puljevića Duke na desetom mjestu tablice, a ispod njih su samo Sutjeska i Crvena zvezda. Lovćen je ostao sedmi, ali je povećao razliku ispred Metaloplastike na četiri boda.