Regionalna liga, 17. kolo, 05.03.2012, 17:00 h
RK Zagreb 50:25 Crvena zvezda
Crvena zvezda

Pedeset golova Zagreba

Iz ŠD Kutija šibica: Mihaela Bradovski, Zvonka Keliš • ponedjeljak, 05.03.2012.

Rukometaši Zagreb CO u 17. kolu stigli su do visoke pobjede od 50:25. U ulozi domaćina u ŠD Kutija šibica ugostila ih je posljednjeplasirana momčad Lige, Crvena zvezda…

CO Zagreb - Crvena zvezda 50:25 (25:12)

SEHA liga, 17. kolo
Zagreb, Kutija šibica

CO Zagreb: Šego (6 obrana), Marić 4, Brozović 2, Kopljar 3, Matulić 9, Špiler 1, Šebetić 4, Gojun 1, Štrlek 4(1), Horvat 2(2), Pešić (14 obrana), J. Valčić 3, Vukić 6, T. Valčić 4, Balić 1, Kaleb 6

Crvena zvezda: Ivanišević (4 obrane), Paunović 4, Milošević, Pantelić 1, Cvetković 1, Tomić, Oljača 1, Čorović 3, Šotić 2, Tomić (7 obrana), Petrović 2(2), Anđenić 1, Brajović 5(1), Milutinović 5

Isključenja: CO Zagreb 4 minute, Crvena zvezda 2 minute
Sedmerci: CO Zagreb 3/3, Crvena zvezda 2/2

Današnji gost na papiru, momčad CO Zagreba, prema očekivanjima je ušla u susret. Zagrebaši su 7:0 serijom opravdali status potpunog favorita protiv posljednje plasirane momčadi Regionalne lige. Deset minuta trebalo je sastavu Igora Stevanovića za prvi pogodak, iza leđa Šege pogodio je Oljača.

Nakon pogotka Pantelića Crvena zvezda radi 4-0 seriju, što je ujedno bio gostima najuspješniji period. Seriju "domaćina" prekinuo je Tonči Valčić. Na seriju srpskog predstavnika hrvatski je prvak odgovorio svojom novom i nakon 23 minute igre Zagreb je prvi puta ostvario +10.

Dvije minuta kasnije Marino Marić postiže dva pogotka u nizu, drugi za +13, odnosno 21:8. Istom je razlikom i završilo prvih pola sata igre, 13 pogodaka najveća je prednost u tom prvom poluvremenu. Na odmor su kao najuspješniji pojedinci otišli Tonči Valčić i Manuel Štrlek, obojica po četiri pogotka, a jednako toliko na drugoj je strani postigao Brajović.

Baš kao i u prvom dijelu i u nastavku rukometaši Crvene zvezde uspijevaju povezati četiri pogotka u nizu, s 13:29 dolaze do 16:29, no bliže od toga se nisu uspjeli približiti. Zagrebaši su u idućim minutama ponovili svoj najbolji period iz prvog dijela, onaj uvodni. Uglavnom iz kontranapada stigli su do 38:18, a posebno je efikasan u tim minutama bio Ljubo Vukić.

Ipak, ni 20 pogodaka razlike rukometašima Zagreba nije bilo dovoljno, 40. pogodak postigao je Šebetić, a u posljednjoj četvrtini utakmice Crvena zvezda zastaje na svom 22 zgoditku. S druge strane, do pogotka Šotića, Zagrebaši su postigli svojih novih osam. U posljednjoj minuti Kaleb je iz kontre postigao i 50. pogodak za Zagreb.

U najboljeg Zagrebovog strijelca na kraju se prometnuo Jerko Matulić s devet točnih šuteva, šest pogodaka postigli su Vukić i Kaleb, a toliko je obrana skupio i Marin Šego. Ivan Pešić dvoboj s Crvenom zvezdom zaključio je s 14 uspješnih intervencija.