Metaloplastika Šabac 22:23 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Metaloplastika namučila Vardar

Ivan Dominik • srijeda, 22.02.2012.

U sklopu 17. kola SEHA lige u utorak je odigrana samo jedna utakmica i to ona u Šapcu gdje je domaća Metaloplastika ugostila, do tada drugoplasiranu ekipu lige, skopski Vardar. Druga utakmica koja je trebala biti igrana je između Tatrana i Bosne, no ona je odgođena do daljnjeg, kao i većina susreta ranijih kola. Nakon 60 minuta igre iskusnija je Makedonska momčad jedva pobijedila Šapčane koji sve više tonu na ligaškoj tablici, dok je Vardar s nova dva boda pretekao CO Zagreb na vodećoj poziciji u ligi.

Pred 2.500 gledatelja su se u utorak navečer sučelile dvije ekipe s vrha i dna ljestvice. Klub iz glavnog grada Makedonije, Vardar, došao je u goste Metaloplastici te je očekivao ipak nešto lakšu pobjedu nego što je rezime utakmice pokazao. Ogled je počeo čvrstim obranama s obje strane, dinamičnom igrom i čestim promjenama rezultata.

Nakon početne izjednačene igre, u 12. minuti je domaćin poveo s 4:2 što je bila dobra prednost u tako tvrdoj utakmici. Međutim, Makedonci se prvo vraćaju u egal, a potom i prelaze u vodstvo od 7:6 u 23. minuti. Do kraja prvih 30 minuta se igralo ''gol za gol'' pa su tako gosti na odmor otišli s čak dva gola prednosti, odnosno s 11:9.

Nastavak je donio još uzbudljiviju i napetiju utakmicu u kojoj je prvo Vardar povisio na 12:9, a zatim su se domaći u potpunosti vratili u susret. U 36. minuti je Metaloplastika prešla u vodstvo od 13:12, a u sljedećim minutama se vodstvo konstantno mijenjalo, no u posljednjih je desetak minuta došlo do infarktnih trenutaka i lude završnice.

Pri rezultatu 20:19 za domaće u 50. minuti, Nemanja Grujičić je promašio kontru za ''plus dva'' svoje momčadi, što je donijelo novi elan igračima Vardara, koji su preokrenuli rezultat u svoju korist te poveli s 22:20 u 56. minuti. Međutim, Grujičić je ispravio svoju grešku, golom vratio svoju momčad u igru tako da se u posljednju minutu igre ušlo s izjednačenjem 22:22.

Pobjednički pogodak za skopsku momčad zabio je u posljednjem napadu, 40 sekundi prije kraja dvoboja Stevan Vujović, kojemu je to bio tek drugi zgoditak na utakmici. Šapčani nisu uspjeli još jednom poravnati pa je rezultat ostao 22:23 za goste i slavlje Vardara moglo je početi.

U gostujućoj je momčadi daleko najbolji bio vratar Vladimir Abadžić s 19 obrana, dok su najefikasniji igrači ekipe iz Skopja bili Ratko Nikolić sa šest te Goce Ojleski koji je pogađao četiri puta.

Metaloplastiku su predvodili Miloš Mitrović sa šest zgoditaka, a Grujičić je dodao pet, dok vratari nisu briljirali. Ovom se pobjedom Vardar probio na prvo mjesto lige s tri boda više od CO Zagreba koji ima dvije utakmice manje. Metaloplastika je osma, a na sedmom mjestu joj crnogorski Lovćen bježi sedam bodova uz isti broj utakmica obje ekipe.