Brod 25:41 Osijek
Osijek

Osijek pokazao svoju nadmoć

Zvonka Keliš • utorak, 21.02.2012.

U 15. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Broda ugostila je rukometaše Osijeka koji su na gostovanju u Slavonskom Brodu pokazali svoje znanje i nadmoć te su slavili s uvjerljivih 16 pogodaka razlike.

Slavonski Brod bio je domaćin 15. kola 1. HRL u kojoj su snage odmjerile momčadi Broda i Osijeka. Pred stotinjak gledatelja u sportskoj dvorani Brod domaćin je uvjerljivo poražen s čak 16 pogodaka razlike. Rukometaši Osijeka tako su kući ponijeli pobjedu 41:25 te nova dva boda.

Susret su bolje otvorili gosti koji su poveli 7:4 i 10:7. U narednim minutama prvog poluvremena gostujuća momčad samo povećava svoju prednost te ubrzo vodi i 15:9. Do odlaska na odmor domaćin uspijeva smanjiti svoj zaostatak na tri gola razlike (16:19).

Gostujući rukometaši drugi dio susreta otvaraju serijom 4-0 kojom stižu do vodstva 23:16, a ubrzo to povisuju i na +10 (29:20). Domaća momčad više se nije uspjela približiti Osijeku, kao ni smanjiti svoj zaostatak. Naprotiv, igrači Osijeka samo povećavaju svoju prednost na konačnih +16 i 41:25.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ivan Janjić sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Broda bio Vlatko Ranogajec s osam golova.