Županja 28:18 Mladi rudar
Mladi rudar

Županja pobjedom nastavila sezonu

Zvonka Keliš • utorak, 21.02.2012.

U 15. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Županje ugostila je rukometaše Mladog rudara te je stigla do uvjerljive pobjede nad gostima iz Labina.

Županja je bila domaćin susreta 15. kola 1. HRL-Dukat u kojem su snage odmjerile domaća momčad te gosti iz Labina. Momčad Županje polusezonu je htjela otvoriti pobjedom te se tako pred domaćom publikom pokazati u najboljem svijetlu. Na koncu je domaćim igračima to i uspjelo te su uvjerljivo svladali momčad Mladog rudara.

Domaćin utakmicu otvara vodstvom 3:0, no gosti se, unatoč mnogim tehničkim pogreškama i lošim šutevima, sredinom prvoga dijela uspijevaju približiti na 7:5. Domaća momčad potom,prvenstveno čvrstom igrom u obrani i brzim kontrama, stiže do prednosti od četiri pogotka te do kraja poluvremena semafor pokazuje velikih 13:9 za domaće rukometaše.

Drugi dio utakmice nastavio se u istom ritmu koji gostujuća momčad izdržava do 40. minute kada Županja odlazi na potom nedostižnih 20:13. Pokušavali su gosti smanjiti razliku, no uspjeli su stići na tek pet pogodaka zaostatka, a budući da više od toga nije išlo trener Županje, pred kraj susreta, priliku daje i mlađim igračima. Rukometaši Županje punili su mrežu vratara Labina za konačni rezultat 28:18.

Kod domaćina bolji od ostalih u polju bili su Duvnjak i Pejić te vratar Rajković, dok se kod gostiju istaknuo Erstić.