Metalurgu pobjeda s posljednjim sekundama

Mihaela Bradovski • četvrtak, 23.02.2012.

Rukometaši Tatrana i Metalurga slavili su u dvobojima 17. kola regionalne lige. I dok je susret Bosne i Tatrana bio lišen neizvjesnost, onaj u kojem su snage odmjerili Metalurg i Borac odlučio je jedan jedini pogodak...

Sastav Line Červara domaći susret protiv momčadi iz Banja Luke u svoju je korist riješio tek u posljednjim sekundama. Strijelac za 26:25 pobjedu bio je Mojsovski koji je utakmicu završio kao najefikasniji pojedinac domaćina. Dva manje postigao je Kozlina, dok se kod gostiju šest puta u strijelce upisao Đukić.

Rukometaši Borca odlično su krenuli u susret, poveli s 4:1, no nakon brzog poravnanja makedonski je predstavnik u prvih pola sata uspješno održavao prednost od jednog, odnosno dva pogotka razlike.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 13:12, a iako su u drugoj polovici ubrzali tempo i stigli i do prednosti od četiri pogotka, igrači Metalurga zakomplicirali su si finiš dvoboja. U posljednjoj minuti Đukić poravnava na 25:25, no do kraja na drugoj strani pogoditi uspijeva i Mojsovski i bodovi odlaze na stranu Makedonaca.

U drugom susretu odigranom u srijedu pobjeda je otišla na gostujuću stranu. Tatran je vodio tokom čitavog dvoboja i već krajem prvog dijela postavio +8. U drugom poluvremenu Studenti su pružili bolju igru, no bez obzira na izdanje iz tih drugih pola sata momčadi iz slovačke dvoboj je arhivirala dvoznamenkastom pobjedom.

Odličan je u pobjedničkom sastavu bio Antl s 13 zgoditaka. U dresu Bosne najuspješniji je bio Zulfić s osam pogodaka. Šest su postigli Hrbat i Alilbegović.