Pet golova Ninčevića za slavlje Lisica

Zvonka Keliš • četvrtak, 23.02.2012.

Rukometna Bundesliga stigla je do novih zanimljivih dvoboja u sklopu svog 21. kola. Aktualni njemački viceprvak, Kiel, u novom je susretu stigao do uvjerljivog slavlja nad Rhein-Neckar Löwenom, dok su berlinske Lisice su bile bolje od rukometaša Wetzlara. Momčad Großwallstadta je, pak, minimalno svladala rukometaše Bergischera.

Kiel - Rhein-Neckar Löwen 33:25 (17:9)

Momčad aktualnog viceprvaka Njemačke, u sklopu 21. kola rukometne Bundeslige, ugostila je rukometaše Rhein-Neckar Löwena koji su uvjerljivo poraženi pred nešto više od deset tisuća gledatelja u Sparkassen Areni u Kielu. Susret je bolje otvorio domaćin koji je poveo 7:4, a potom i 9:6, dok do 19. minute susreta ima i prednost od šest pogodaka (12:6). Iako se gostujući Lavovi trude, nikako ne uspijevaju smanjiti svoj zaostatak pa tako domaća momčad do odlaska na odmor osigurava vodstvo 17:9.

Gostujuća momčad u nastavku susreta nije mogla više ništa učiniti, dok su domaći rukometaši tek trebali sačuvati svoju prednost. Sredinom drugoga dijela Zebre imaju i +10 (27:17), dok konačno slave pobjedu 33:25. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Filip Jicha s deset postignutih pogodaka, dok je najbolji kod RN Löwena bio Uwe Gensheimer s osam golova, a Ivan Čupić se, pak, nije upisao u strijelce.

Wetzlar - Füchse Berlin 26:29 (15:18)

Berlinske Lisice u 21. su kolu njemačke Bundeslige stigle u goste rukometašima Wetzlara te su na gostujućem terenu ostvarile novu pobjedu i osigurale dva boda. Gosti su u susret krenuli vodstvom 6:4, no domaćin ih ubrzo stiže te izjednačuje na 6:6. Izjednačeno je bilo sve do 23. minute i 12:12 kada se gostujuća momčad serijom od 4-0 ponovno odvaja te nakon prvih 30 minuta ima prednost od tri pogotka (18:15).

Domaća se momčad u nastavku polako, ali sigurno približava gostujućem vodstvu (23:24, 26:27), no nikako ne uspijeva ponovno izjednačiti, kao ni preokrenuti rezultat. Na kraju, gostujući rukometaši zahvaljujući pogocima Ninčevića i Christophersena te obranama Heinevettera osiguravaju pobjedu 29:26 i nove bodove. Odličan je u redovima Füchsea bio Sven-Sö Christophersen s osam pogodaka, Ivan Ninčević je dodao njih pet, Denis Špoljarić se nije upisao u strijelce, dok se kod Wetzlara istaknuo Kari Kris Kristjansson sa šest golova.

Großwallstadt - Bergischer 24:23 (12:11)

Rukometaši Großwallstadta na domaćem su terenu Unterfranken dvorane stigli do minimalne pobjede nad momčadi Bergischera, kao i do nova dva boda. Na samom startu susreta domaćin je poveo 4:1 i 7:6. Nakon 10:7 devet minuta prije kraja prvoga dijela gosti se počinju približavati te do isteka 30. minute smanjuju svoj zaostatak na tek gol razlike (11:12).

Napeto i izjednačeno bilo je u drugom poluvremenu iako se nakon 17:15 u 42. minuti činilo kako su domaći rukometaši na dobrom putu prema pobjedi. Međutim, gostujuća se momčad nije predavala te nešto više od dvije minute prije kraja ima minimalnu prednost (23:22) koju potom Spatz i Holst preokreću u slavlje Großwallstadta 24:23. U pobjedu svoje momčadi Michael Spatz ugradio je devet pogodaka, dok su Alexander Oelze i Hendrik Pekeler za Bergischer zabili po četiri gola.