Hüttenberg uzeo bod Lemgu

Josip Tolić • nedjelja, 26.02.2012.

U subotnjem programu 21. kola rukometne Bundeslige odigrana su dva susreta. Pretposljednji Hüttenberg uzeo je bod na gostovanju u Lemgu odigravši 27:27, a u dvoboju momčadi koje kolima ne znaju za pobjedu Frisch Auf Göppingen nadvisio je N-Lübbecke hrvatskog dvojca Vuković-Blažičko rezultatom 27:25.

Vrlo zanimljiv i neizvjestan susret odigrali su u Lemgu istoimeni domaćin i Hüttenberg. Nakon startne serije domaćina 3:0 igralo se praktično gol za gol sve do same završnice prvog poluvremena i vodstva Hüttenberga 14:11 u 27. minuti. Ipak, Lemgo tri sekunde prije kraja uspijeva poravnati rezultat i na odmor se otišlo izjednačeno (14:14).

Imao je i Lemgo u nastavku prednost od dva pogotka razlike u 43. (20:18) i 45. minuti (21:19), ali favorizirani sastav ipak nije uspio ubilježiti tri boda. Kehrmann je izjednačio za goste 11 sekundi prije kraja, a u posljednjem je napadu Ritschel obranio Patrailov pokušaj za veliki uspjeh Hüttenberga, 17. sastava Bundeslige i tek osmi osvojeni bod u 21 kolu.

Lemgo je predvodio Manuel Lidiger s osam pogodaka, od čega četiri iz sedmeraca, a na drugoj se strani istakao Stefan Lex s pogotkom manje.

Gotovo jednako izjednačen i nepredvidljiv bio je susret Frisch Auf Göppingena i N-Lübbeckea u kojem su oba sastava tražila prekid neugodne serije poraza u nizu, Göppingen pet, a N-Lübbecke četiri.

Blagu uvodnu prednost držali su domaći rukometaši, a onda se igralo u izjednačenom ritmu sve do 26. minute i Vukovićeva gola za vodstvo 11:9 gostujućeg sastava. Prvih 30 minuta završilo je pogotkom prednosti za N-Lübbecke (12:13).

Drugo su poluvrijeme silovitom serijom od 3:0 otvorili domaći rukometaši, a ona je u 42. minuti porasla na 20:16. Usprkos pobjedi od relativno malih +2, pobjeda Frisch Auf Göppingena do kraja nije dolazila u pitanje i momčad s juga Njemačke upisala je dva boda koja je ostavljaju u gornjoj polovici ljestvice.

Za pobjednički sastav najviše je u napadačkom dijelu pridonio Momir Rnić postigavši sedam golova, a na drugoj je strani Kristian Svensson bio najbolji kod N-Lübbeckea s pet. Drago Vuković tri je puta bio strijelac, a vratar Nikola Blažičko, koji je na gol stao u 36. minuti, do kraja je dvoboja obranio pet lopti.