Flensburgu bod kod Melsungena

Branko Barić • ponedjeljak, 27.02.2012.

Od dva nedjeljna dvoboja 21. kola rukometne Bundeslige, zanimljivo je bilo tek u Kasselu gdje Menslugen nakon izjednačene bitke otkinuo bod Flensburgu. Magdeburg je očekivano lako na koncu upisao bodove protiv najslabije momčadi lige, iako im je trebalo punih 30 minuta kako bi se uozbiljili i odigrali kako znaju...

Melsungen našeg Marija Kelentrića je pred nešto manje od tri tisuće svojih navijača uspio otkinuti bod favoriziranom Flensburgu i tako napredovati za jedno mjesto na bundesligaškoj tablici. To je možda i najpošteniji ishod s obzirom da su se obje momčadi konstantno 60 minuta izmjenjivale u vodstvu i niti jedna nije imala prednost veću od dva pogotka razlike.

Susret je pogotkom za domaćine otvorio Vučković, a nastavilo se igrom pogodak za pogodak, koja je trajala punih 22 minute do rezultata 11:11. Tada Đorđić i Svan Hansen vezanim pogocima odvode Flensburg prvi put na dva pogotka razlike (11:13). Gosti održavaju tu prednost do kraja poluvremena, na koje se odlazi s rezultatom 16:17.

Nastavak kreće s pogotkom Kaufmanna za 16:18, no u naredne tri minute domaći rade seriju od tri pogotka i preuzimaju vodstvo (19:18). Ponovno se igra u ritmu pogodak za pogodak, a do prve svoje prednosti od dva pogotka razlike Melsungen dolazi u 48. minuti kada Vučković realizira sedmerac za 27:25. Dva razlike za domaćine je i u 54. minuti, no u naredne četiri i pol minute Flensburg ne prima niti jedan pogodak, a postiže tri, čime se dovodi u odličnu poziciju u samoj završnici. Ipak, Vučković pola minute prije kraja realizira i svoj treći udarac sa sedam metara za 32:32, a gosti ne uspijevaju realizirati svoj posljednji napad za pobjedu.

Vučković je na koncu i najefikasniji igrač susreta s devet pogodaka, a od suigrača pratili su ga Vasilakis sa šest i Zufelde s pet. Glandorf je postigao sedam kod Flensburga, a Svan Hansen pogodak manje.

Magdeburg je upisao očekivanu pobjedu protiv fenjeraša Eintrachta, no prilično dugo im je trebalo da slome otpor žilavih gostiju. Gosti su se odlično držali prvih 30 minuta i uspjeli na veliki odmor otići sa zaostatkom od samo pogotka razlike (17:16), no raspali su se u samo par minuta nastavka. U 35. minuti već je 23:17, a do kraja prednost šestoplasirane momčadi lige samo raste.

U konačnih 36:25 Rojewski i Pajovič ugradili su po šest pogodaka, dok je na drugoj strani Jahns postigao osam, od čega pet sa sedam metara.