Paris Saint-Germain 2:2 Montpellier
Montpellier

Montpellier propustio preuzeti vrh

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 19.02.2012.

U susretu vodećeg dvojca Ligue 1, Paris Saint-Germain ugostio je Montpellier na svom Parku prinčeva. Nakon prošlotjednog kiksa kod Nice, Parižani su se nadali pobjedom udaljiti od svojeg najbližeg pratitelja, koji još nije poražen u 2012. godini.

Ancelottijeva momčad u početnim je minutama izdržavala veliki pritisak gostiju, a u 9. minuti na visini zadatka bio je Sirigu, nakon pokušaja Utake i najboljeg strijelca prvenstva, Oliviera Girouda. Kevin Gameiro imao je odličnu priliku 24. minuti, ali je njegov udarac zaustavio Jourdren.

PSG je slomio otpor gostiju u 40. minuti na fantastičan način. Nene je dodao loptu za Alexa, koji s 25 metara silovito pogađa desni kut Jourdrenovih vratiju. Bio je to prvi pogodak Brazilca za svoju novu momčad. No, slavlje domaćih navijača nije dugo trajalo, jer je nekoliko trenutaka prije odlaska na odmor Belhanda izjednačio na dodavanje Hiltona, a rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu Parižani su krenuli po pobjedu, a u 52. minuti Maxwell je na dodavanje Meneza bio zamalo neprecizan. Carlo Ancelotti u igru je uveo Guillaumea Hoaraua i Javiera Pastorea, nadajući se kako će dvojac stvoriti veći pritisak na obranu Montpelliera.

Dogodilo se upravo suprotno, gosti su počeli napadati te preokrenuli rezultat u 82. minuti. Giroud je s desne strane ubacio loptu u kazneni prostor, gdje je neometan Utaka glavom matirao Sirigua. Bio je to nevjerojatan propust Sakhoa i Biševca, koji su nigerijskog napadača ostavili potpuno samoga u srcu kaznenog prostora.

Bod za PSG ipak je spasio Hoarau dvije minute prije kraja, nakon majstorije Meneza, koji je "zavrtio" Mbiwu i asistirao za izjednačujući pogodak. Rezultatom 2:2 zadovoljni mogu biti domaćini, a Montpellier ovim remijem ostaje na drugom mjestu sa samo bodom zaostatka za Parižanima.

U sljedećem kolu Paris Saint-Germain gostuje na Gerlandu kod Lyona, a Montpellier dočekuje Bordeaux. Momčad Renea Girarda u 2012. godini nije primila niti jedan pogodak na domaćem terenu, pa će Žirondinci imati težak zadatak na Stade de la Mossonu.