Primera División, 24. kolo, 19.02.2012, 21:30 h
Barcelona
Barcelona 5:1 Valencia
Valencia

Dino Brumec • nedjelja, 19.02.2012.

Nakon što je prije desetak dana Barcelona u Kupu kralja svladala Valenciju 2:0, večeras je odigrala još bolju utakmicu i slavila 5:1 uz ponovno nevjerojatnu partiju Lionela Messija. Unatoč tome što je primio pet golova, najbolji pojedinac Valencije bio je vratar Diego Alves koji je povremeno činio čuda na golu gostiju i tako spasio svoju momčad od još goreg poraza.

Barcelona – Valencia 5:1 (2:1)

Barcelona, Camp Nou
Sudac: Javier Turienzo Alvarez
Strijelci: Messi 22', 27', 76', 85', Xavi 90'; Piatti 9'

Barcelona: Valdes – Montoya, Pique, Puyol, Abidal, Busquets, Fabregas (od 77. Thiago Alcantara), Iniesta (od 86. Xavi), Sanchez, Messi, Pedro (od 68. Tello)

Valencia: Diego Alves – Miguel (od 25' Ricardo Costa), Rami, Victor Ruiz, Mathieu, Albelda, Costa (od 82' Topal), Feghouli, Jonas, Piatti (od 66' Alba), Soldado

Večeras se igrao derbi kola između Barcelone i Valencije. U subotu je Real Madrid ostvario novu pobjedu, protiv Santandera, i to je Barceloni nametalo apsolutni imperativ pobjede u ovoj utakmici. No, mogla se očekivati teška zadaća za Barcu jer zapravo je razlika uoči utakmice između ovih suparnika bila manja nego između Real Madrida i Barcelone.

Već u četvrtoj minuti Albelda je srušio Messija na 20-ak metara od svog gola jer je odlični Argentinac išao ravno prema Diegu Alvesu. Messi je sam probao iz slobodnjaka, ali pogodio je živi zid. I onda u devetoj minuti šok za Camp Nou. Feghouli je s desna centrirao, ta lopta nije se isprva činila opasna, ali Valdes je zaplivao i Piatti je jednostavno ubacio loptu u mrežu.

U 12. minuti Pedro se našao u prilici za Barcelonu, ali Diego Alves obranio je relativno mlaki udarac Barceloninog napadača. U 22. minuti Barcelona je došla do izjednačenja. Pogodak je postigao Messi na vrlo inteligentan način, nakon Ramijeve pogreške. U 26. minuti Messi se odvažio na dugu trku s loptom, ali nije uspio nadmudriti obranu Valencije.

Novi Messijev rekord

Sjajni Argentinac srušio je još jedan rekord. Ovom utakmicom postao je najmlađi igrač koji je došao do 200. utakmice u španjolskom prvenstvu. Dosad je taj rekord držao Argentinčev suigrač Xavi koji je 200. susret u Primeri odigrao s 25 godina i 236 dana, dok je Messi star 24 godine i 240 dana.

U 27. minuti Barcelona je postigla svoj drugi pogodak. Najprije je Iniesta predivnim dodavanjem pronašao Abidala na lijevoj strani koji je odmah dodao unutra za Messija koji puca iz blizine. Diegu Alvesu lopta ispada iz ruke, a Argentinac postiže drugi pogodak na utakmici. Nakon toga Barcelona se "raspištoljila".

Dvije minute kasnije Alexis Sanchez našao se u odličnoj šansi, ali mu je Diego Alves sjajno obranio solidan udarac. Odmah u sljedećoj akciji domaće momčadi vratar Valencije brani i udarac Fabregasu. U 32. minuti Messi je gotovo postigao hat-trick, ali njegov udarac završio je pored Valencijinog gola. U 40. minuti Dosta sreće za Valenciju. Iniesta je sjajno pronašao Fabregasa koji prekrasnim škaricama pogađa vratnicu.

Odmah u prvoj minuti drugog dijela Alexis Sanchez našao se u odličnoj šansi, ali Diego Alves opet je izašao kao pobjednik. U 49. minuti vratar Valencije obranio je i udarac Fabregasa. U 55. minuti sjajni šut Inieste "fijuknuo" je kraj vrata Diega Alvesa. U tom vremenu nije se znalo s koje strane prijeti veća opasnost za vrata gostiju.

U 60. minuti gledatelji su mogli vidjeti nevjerojatnu obranu Diega Alvesa koji je obranio odličan Messijev udarac glavom s nekoliko metara udaljenosti. Diego Alves imao je pred desetak dana u uzvratnoj utakmici Kupa kralja niz odličnih obrana protiv Barcelone, ali u ovoj utakmici izgledao je još i bolji.

U 67. minuti skoro je stigla kazna za domaćine kada je jednu odbijenu loptu od strane Piquea Feghouli odlično zahvatio volejem, ali Valdes je ostao pribran. Tri minute kasnije Busquets je pucao izdaleka, ali Diego Alves još je jednom bio na mjestu. U 76. minuti Messi je riješio utakmicu trećim pogotkom. Tello je pucao, Diego Alves ponovno je obranio odbivši loptu na desetak metara, a Messi se našao na pravom mjestu i ponovno poentirao.

U 82. minuti Tello se, na asistenciju Messija, našao u odličnoj poziciji za Barcelonu, ali pucao je preko gola. Tri minute kasnije Messi je postigao i četvrti pogodak. Na odlično dodavanje Busquetsa, Messi je izbio sam pred vratara Valencije i lijepim lobom zabio je novi pogodak. U sudačkoj nadoknadi gol je zabio i Xavi koji je ušao samo nekoliko minuta ranije.

• The_Killer_000720.02.2012. u 23:58
    svaka cast messiju,ali ovi barcini fanovi su prosle godine srali po ronaldu kad je zabijao u nebitnim utakmicaka (kad je prvenstvo bilo rjeseno),a sad velicaju messija
    The_Killer_0007
  • Obrisan korisnik20.02.2012. u 22:50
    42 gol ove sezone,kad vec covik pita nek se zna...lanjskih 53 je u velikoj opasnosti...
  • Obrisan korisnik20.02.2012. u 18:57
    koliko prigoda dovoljno za 10 utakmica
  • Obrisan korisnik20.02.2012. u 15:06
    koji mu je to ove sezone gledajući sva natjecanja?
  • Obrisan korisnik20.02.2012. u 15:04
    Po meni najbolja utakmica Barcelone ove sezone, koliko su prilika imali strašno, Fabregas, Tello i Sanchez su fulali prilika za 3 utakmice. Valencia katastrofa. Ne znam zašto hvalite golmana kad je kriv za prva 2 gola, prvi je mogao ući u šut, drugi mu je ispala lopta iz ruke. Nevjerojatno je kako... [više na forumu]