Bojan Meštrović • subota, 18.02.2012.

Odigrane su prve dvije utakmice 24. kola Primere, a stanovnici Madrida mogu biti zadovoljni rezultatima istih. Real je još jednom bio uvjerljiv u pobjedi protiv Racinga, dok je Getafe uspio izvući bod nakon vodstva Espanyola.

U zagrijavanju za susret osmine finala Lige prvaka koji će u utorak odigrati u Moskvi, Kraljevi su ugostili Racing iz Santandera i lagano upisali osmu uzastopnu pobjedu u prvenstvu.

Real se od samog početka utakmice "uselio" na polovicu gostiju i odmah počeo stvarati prilike. Već u petoj minuti Kaka je s lijeve strane izveo udarac iz kuta i savršeno uposlio Ronalda koji udarcem glavom pogađa stativu. No, samo minutu kasnije domaćini su ipak uspjeli doći do vodstva.

Kaka je pucao s desetak metara iz mrtvog kuta, vratar Tono je njegov udarac obranio, ali lopta se opet odbila Brazilcu koji je glavom na drugoj stativi pronašao samog Ronalda, a prvom strijelcu lige nije bio problem zabiti praktički s gol-crte. Portugalcu je ovo bio 28. ligaški pogodak u 23. nastupu.

Nastavio se pritisak Reala, ali bez konkretne prilike. U 25. minuti i gosti su napokon došli do jedne prilike. Diop je izveo slobodni udarac, ali Casillas se našao na pravom mjestu i boksanjem otklonio opasnost. Nekoliko trenutaka kasnije, domaćini su mogli zabiti i drugi gol. Özil je dodao samom Benzemi na pet metara od Racingova gola, ali francuski napadač nije dobro zahvatio loptu te je Tono obranio njegov udarac.

Gosti su u 39. minuti ostali s igračem manje. Cisma je drugi put na utakmici igrao rukom i zbog toga zaradio isključenje te tako dodatno otežao posao svojoj momčadi. Madriđani su takvu situaciju iskoristili i neposredno prije odlaska na odmor uspjeli udvostručiti vodstvo. Xabi Alonso je iz slobodnjaka poslao odličnu loptu prema Benzemi, a on je s nekoliko metara prebacio gostujućeg čuvara mreže za 2:0.

Domaćini su i u nastavak ušli s namjerom da što prije daju gol. U 47. minuti Xabi je s vrha šesnaesterca pucao zamalo pokraj gola, a nedugo zatim prijetili su Ronaldo, Kaka i Benzema, no svi pokušaji bili su neprecizni.

Nakon petnaestak minuta igre u drugom dijelu, reflektori na Santiago Bernabeu su se ugasili i na nekoliko trenutaka prekinuli utakmicu. Gosti su u nastavku pokušali iznenaditi Real, no Torrejon je poslije kornera pucao malo iznad gola.

Desetak minuta nakon što je zamijenio Özila, Angel di Maria je u 72. minuti fenomenalnim potezom otklonio sve dvojbe o novoj pobjedi. Na desnoj strani je prošao Fernandeza, krenuo prema sredini i odlično odmjerenim udarcem s dvadesetak metara zabio za uvjerljivo vodstvo madridskog kluba.

U 77. minuti najbolju priliku na utakmici za goste imao je stoper Torrejon, ali njegov udarac iz voleja nije uspio pronaći okvir Realova gola. Dvije minute prije posljednjeg sudačkog zvižduka Benzema je na asistenciju Khedire zabio četvrti gol i tako zaključio utakmicu.

Kraljevi su se ovom pobjedom trenutno odvojili na 13 bodova prednosti ispred Barcelone i čini se da sigurno grabe prema prvom naslovu nakon četiri godine.

Getafe i Espanyol podijelili bodove

U predgrađu Madrida u ranijem terminu je odigrana utakmica između Getafea i Espanyola. Gosti su slavili u posljednja tri međusobna susreta te su u ovaj ušli s nadom da će se s nova tri boda približiti trećeplasiranoj Valenciji.Bili su na pravom putu da svoj cilj i ostvare nakon što su u 66. minuti došli do vodstva. Alvaro Vazquez je izašao sam pred Moyu i rutinski zabio za 0:1.

Slavlje gostiju ipak nije dugo trajalo. Već četiri minute kasnije Miku je izborio jedanaesterac, kojeg je sam izveo i upisao svoj osmi pogodak u sezoni. U 81. minuti branič Espanyola Galan je dobio drugi žuti karton, nakon čega su domaćini pokušali osvojiti sva tri boda, ali u tome ipak nisu uspjeli te je završilo neodlučenim rezultatom.

• Obrisan korisnik19.02.2012. u 04:35
    haha pišu se bodovi i golovi suci su da griješe, mada nije bilo nekih grešaka 4:0 ljep rezultat Vugi7: sve si reko (y) opet če malo real vladat svijetom :D
  • Obrisan korisnik19.02.2012. u 03:23
    najbolje bi bilo da ostali klubovi jednoglasno podrže izbacivanje reala i barcelone iz primere...tako bi prestalo izrabljivanje reala ili barce...ili neka tv prava podlijele jednako pa bi vidili di bi ova dva kluba bili u europskim mjerilima