Bundesliga, 22. kolo, 18.02.2012, 18:30 h
Freiburg 0:0 Bayern
Bayern

Santinijev Freiburg otkinuo bodove Bayernu

Borna Rupnik • subota, 18.02.2012.

Subotnji bundesligaški program zaključili su Freiburg i Bayern, a utakmica bez pogodaka obradovala je sve simpatizere domaćina, ali i konkurente bavarskog diva u borbi za naslov prvaka...

Bayern je u prvom dijelu njemačkog prvenstva na svojoj Allianz Areni visoko porazio Freiburg (7:0), no novi je okršaj tih momčadi donio znatno drukčiju sliku. Freiburg je pred svojim navijačima pružio vrlo čvrst otpor, krenuo i po pobjedu, te naposljetku zasluženo osvojio bod.

Najbolju je priliku u prvom poluvremenu, doduše, imao Bayern, kada je Müllera sjajno uposlio Ribery, no Baumann je to uspješno zaustavio.

Ni u drugom poluvremenu Bayern nije uspio u potpunosti pritisnuti domaćina, premda je sredinom nastavka imao razdoblje jače inicijative, a pri kraju dvoboja Freiburg je hrabro zaprijetio te stvorio nekoliko prigoda i gužvi oko Manuela Neuera.

No, rezultat se nije mijenjao. Ivan Santini zaigrao je od prve minute te pružio vrlo dobru, borbenu partiju u koju je vidljivo uložio mnogo truda, a da nije bilo nekih pravodobnih intervencija Jeromea Boatenga i malo nepreciznosti nakon udarca glavom u 26. minuti, njegov je učinak mogao biti i konkretniji. U 76. minuti zamijenio ga je Stefan Reisinger.

Ivica Olić na teren je ušao nekoliko minuta ranije, umjesto Marija Gomeza. Iskazao se i pomaganjem u obrambenim akcijama, a u samoj završnici odlučio se na jedan udarac izvan kaznenog prostora koji je završio u bloku. Danijel Pranjić cijeli je susret proveo na klupi za pričuve.

Bayern za vodećom Borussijom iz Dortmunda zaostaje četiri boda, a za drugoplasiranom Borussijom iz Mönchengladbacha jedan. Freiburg je zahvaljujući remiju sada poravnat s Kaiserslauternom i Augsburgom na samom dnu Bundeslige.