Bundesliga, 22. kolo, 17.02.2012, 20:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 1:1 Mainz 05
Mainz 05

Maj Gašparac • petak, 17.02.2012.

U prvoj utakmici 22. kola njemačkog prvenstva momčadi Hoffenheima i Mainza podijelile su bodove, konačan rezultat njihovog dvoboja bio je 1:1. Hoffenheim je poveo zahvaljujući autogolu Nikolčea Noveskog u devetoj minuti, a nogometaši Mainza su izjednačili pogotkom Mohameda Zidana 20 minuta kasnije.

Momčad Hoffenheima vrlo dobro je ušla u utakmicu i od početka opasno prijetila. Udarac Simona Vukčevića u osmoj minuti prošao je kraj vratnice, a domaćini su poveli minutu kasnije. Tada je Vukčevićev ubačaj u vlastitu mrežu skrenuo branič Mainza Nikolče Noveski.

Nedugo kasnije vodstvo Hoffenheima mogao je udvostručiti hrvatski napadač Srđan Lakić, ali nije bio precizan. Zatim je uslijedilo razdoblje bolje igre nogometaša Mainza koji su nastojali poravnati rezultat. Opasno je u 18. minuti pucao Mohamed Zidan, no vratar Hoffenheima Tom Starke obranio je njegov udarac.

Do izjednačujućeg pogotka igrači Mainza došli su deset minuta kasnije. Radoslav Zabavník ubacio je s lijeve strane, a mrežu je zatresao Zidan udarcem s pet metara.

Nogometaši Hoffenheima u narednim minutama su imali inicijativu, a bili su blizu vraćanja u vodstvo u 38. minuti kada je najviši u skoku u kaznenom prostoru Mainza bio Lakić, ali je njegov udarac otišao iznad okvira gola.

Hrvatski napadač našao se u prilici i na samom početku drugog poluvremena, no niti taj put nije bio precizan. 15 minuta kasnije udarac je uputio i Ryan Babel, koji je u igru ušao u drugom dijelu, ali nije bio uspješan.

Domaći nogometaši nastavili su s pritiskom. Vrlo dobru priliku u 71. minuti imao je Roberto Firmino, ali nije uspio svladati vratara Mainza Christiana Wetkla. Do kraja susreta nogometaši Hoffenheima imali su još nekoliko prilika, no mreže se nisu tresle.

Hrvatski napadač Srđan Lakić odigrao je cijelu utakmicu za Hoffenheim.