Borussije bez greške, Petriću pogodak utjehe

Borna Rupnik • subota, 18.02.2012.

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić postigao je novi pogodak za svoj HSV, no u derbiju s Werderom nije mogao slaviti pobjedu, dok nijedna Borussia nije napravila krivi korak u gužvi na vrhu poretka...

U Hamburgu je odigrana još jedna bitka za prevlast na sjeveru Njemačke, a u skladu s pozicijama na tablici uzdignutih je ruku teren napustio Werder. Bila je to prva pobjeda gostiju u Nordderbyju još od 2008. godine.

HSV, za koji je Mladen Petrić odigrao cijelu utakmicu, a Ivo Iličević drugo poluvrijeme, imao je više od igre i više prilika, no gosti iz Bremena bili su učinkovitiji. U uvodu utakmice pogodio je Marin na asistenciju Rosenberga, a na kraju prvog dijela na 2:0 glavom je povisio Trybull.

Upravo je Petrić donio nadu Hamburžanima izravno iz slobodnog udarca u 76. minuti, uz dodir živog zida, ali je pobjedu Werdera zapečatio Arnautović nakon ispucavanja vratara Wiesea i propusta hamburške obrane.

Borussia iz Dortmunda sa sva se tri boda vratila iz Berlina. Domaću Herthu vodili su Tretschok i Čović, no nisu uspjeli zaustaviti niz Skibbeovih poraza. Kloppova je momčad slavila bez ozlijeđenih Götzea i Kagawe, dok je Ivan Perišić sva zbivanja pratio s klupe. Andre Mijatović, kapetan Herthe, igrao je od početka do kraja.

U prvom dijelu nije viđeno mnoštvo prilika, a dvije je promašio Barrios, dok je u nastavku Hertha propustila kazniti dva nespretna ispadanja žuto-crne obrane. Trenutak odluke zbio se u 66. minuti, kada je glavom pucao Lewandowski, a vratar Kraft i okvir gola odbijaju loptu do Grosskreutza. Njemački nogometaš puca preko glave i zabija za konačnih 1:0.

Druga je Borussia, ona iz Mönchengladbacha, pokazala da ne planira odustati od borbe za naslov prvaka furioznim otvaranjem susreta u Kaiserslauternu. U devetoj je minuti De Camargo proigrao Hermanna, koji ne griješi, dok je Arango već u 14. minuti udvostručio tu prednost vrlo lijepim pogotkom vanjskom stranom kopačke u suprotni kut. Ipak, Kaiserslautern se trgnuo, ali nije uspio napraviti više od postizanja počasnog pogotka, koji je bio djelo Jessena sredinom drugog poluvremena.

Vedran Ćorluka, koji je počeo u udarnoj postavi i odigrao 80 minuta u obrani Bayera, sa svojim je suigračima na kraju uvjerljivo odradio posao protiv jednog od bundesligaških "davljenika", Augsburga. Apotekari su poveli u 25. minuti, kada je Castro izveo korner, a Kiessling proslijedio loptu u mrežu. Augsburg je poravnao početkom nastavka - strijelac je bio Koo - no tada se raspao sustav gostiju.

Za novo vodstvo momčadi iz Leverkusena iz blizine je u 60. minuti pogodio Castro, a samo četiri minute poslije na 3:1 povisuje Kiessling svojim drugim pogotkom na utakmici. Priču je već u 70. minuti zaključio mladi Schürrle, zaključivši jednostavan, brz i učinkovit protunapad u kombinaciji s Kiesslingom.

Nürnberg je pred svojim navijačima pobijedio Köln 2:1. Esswein je domaće pogodio u 28. minuti s ruba kaznenog prostora, Novakovič je izjednačio u 66. minuti na dodavanje Roshija, a Esswein je pet minuta prije kraja ubacio za Pekharta, koji glavom osigurava tri boda svojoj momčadi. Mato Jajalo odigrao je cijelu utakmicu za Köln, a Miro Varvodić nije bio ni na klupi.