Damir Žbulj • nedjelja, 19.02.2012.

U nedjeljnim susretima 22. kola njemačke nogometne Bundeslige domaćini su upisali uvjerljive pobjede. Hannover je svladao Stuttgart, dok je Schalke s četiri pogotka u mreži ispratio Wolfsburg, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je za poraženi sastav gotovo čitavu utakmicu, prepustivši devet minuta prije kraja mjesto na terenu Salihamidžiću.

Schalke je na svom travnjaku razmontirao Wolfsburg hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića, ali i bivšeg trenera ekipe iz Gelsenkirchena, Felixa Magatha. Domaćin je već u prvom poluvremenu pokazao svoju dominaciju, vodio 2:0, a da nije bilo promašaja kaznenog udarca Huntelaara, već bi i do od mora osigurao pobjedu.

Međutim, ono što nisu Kraljevsko-plavi napravili u prvih 45 minuta, dovršili su u nastavku utakmice te su s još dva pogotka u mreži nemoćnog gostujućeg sastava upisali uvjerljivu, sigurnu, pobjedu, dok se Wolfsburg u Vučji grad vraća pošteno osramoćen.

Mario Mandžukić proveo je 81 minutu na terenu, zamijenio ga je u završnici dvoboja Salihamidžić, no, hrvatski reprezentativac nije mogao spriječiti blamažu svog sastava. Kod domaćih, Huntelaar se za promašeni penal iskupio s dva postignuta pogotka, a jednom se u strijelce upisao i legendarni španjolski napadač Raul, koji je zabio svoj jubilarni 400. pogodak.

Opasni Mandžukić

Nakon dvoboja s Mandžukićem, domaći vratar Unnerstall nije bio u stanju odigrati drugih 45 minuta pa je na njegovo mjesto među vratnicama stao iskusni Hildebrand, međutim, nije to imalo nikakvog utjecaja na sigurnost obrane Schalkea.

Domaći trener Huub Stevens od samo početka naredio je svojim igračima da ofenzivno krenu prema protivničkim vratima, a u živoj i dinamičnoj utakmici to im se isplatilo već nakon deset minuta. Korner je izveo Farfan, na drugu vratnicu ubacivanje je prebacio Matip, gdje se najbolje snalazi Španjolac Raul, koji zabija 400. pogodak u karijeri.

Nakon prilike Huntelaara u 14. minuti, dvije minute kasnije isti igrač odlično je reagirao na ubacivanje Fuchsa i već nakon 15 minuta igre rezultat je bio 2:0.

Mandžukić je propustio izglednu priliku u 23. minuti, kada je njegov udarac s nekih 11 metara otišao preko gola, dok je desetak minuta kasnije domaćin u prilici povesti s 3:0. Igranje rukom Felipea sudac je okarakterizirao kaznenim udarcem za Schalke, no, vratar Benaglio obranio je njegov pokušaj. Dvoboj istih igrača, ovaj put iz igre, zbio se u posljednjoj minuti prvog poluvremena, no ponovno je pobjednik gostujući vratar.

Ono što nisu dovršili u prvom dijelu, domaći su odradili već nakon četiri minute nastavka. Matip se odlično snašao ispred vratara i petom poslao loptu u mrežu Wolfsburga, za sigurnih 3:0. Četvrti za Schalke, svoj drugi na utakmici, Huntelaar je postigao u 72. minuti, glavom je dobro reagirao na još jednu asistenciju Fuchsa, čime je postavljen konačan rezultat. Bilo je još prilika sa svake strane do kraja dvoboja, međutim ostalo je do kraja 4:0.

Schalke je ovom pobjedom zauzeo četvrtu poziciju, pet bodova manje od vodeće dortmundske Borussije, a nakon što preko tjedna odrade dvoboj Europske lige s Vitorijom Plzen, u idućem kolu gostuju u velikom derbiju u Münchenu kod Bayerna. Wolfsburg će idućeg vikenda dočekati Lakićev Hoffenheim, u dvoboju ekipa sredine bundesligaškog poretka.

Hannover je također na domaćem terenu bio uvjerljiv protiv posrnulog Stuttgarta. Christian Pander bio je glavno ime Hannovera, njegovim asistencijama pala su prva dva pogotka na dvoboju, u 25. i 32. minuti, kada su precizni bili Haggui i M. Diuf.

Čim se krenulo s centra upravo je Pander, nakon kornera, pospremio jednu odbijenu loptu u mrežu Stuttgarta i tako povisio prednost domaćih na tri zgoditka razlike. Četvrti pogodak za Hannover postigao je Stindl u 73. minuti, no, kada se učinilo da je dvoboj odlučen, Švabe golovima Harnik i Okazakija bude nadu u pozitivan rezultat. Do kraja ipak nije bilo promjene rezultata, čime je sastav Mirka Slomke upisao zasluženu pobjedu.

Hannover će u idućem kolu nastavak dobre forme tražiti na gostovanju kod aktualnog prvaka, dortmundske Borussije, dok će Stuttgart na domaćem terenu pokušati svladati Freiburg.

• Obrisan korisnik20.02.2012. u 11:34
    raul nikad u svojoj karijeri nije dobio crveni karton....samo toliko o covjeku...
  • Obrisan korisnik19.02.2012. u 23:44
    Huntelaar: 67 utakmica, 43 gola u ove nepune 2 sezone u Schalkeu!
  • Obrisan korisnik19.02.2012. u 21:51
    ova utakmica je tribala zavrsit 11-7
  • Obrisan korisnik19.02.2012. u 20:11
    mene zanima huntelarova statistika u schalkeu. cini mi se da se nazabijao golova
  • Ronaldo919.02.2012. u 19:42