Athletic i Mallorca sigurni domaćini

Ante Dubravac • nedjelja, 19.02.2012.

U susretima 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva do vrlo uvjerljivih pobjeda došli su nogometaši Athletic Bilbaa i Mallorce u susretima protiv Malage odnosno Villarreala. Utakmica između Sportinga i Atletico Madrida završila je bez pobjednika.

U izravnom dvoboju za mjesta koja vode u Europu nogometaši Athletic Bilbaa Blitz-kriegom na početku drugog poluvremena došli su do vrijedne pobjede.

Unatoč tome što je Malaga imala više udaraca prema golu Athletic je susret riješio u razmaku od samo tri minute. Poslije kornera s desne strane u 57. minuti u gužvi koja je nastala u gostujućem šesnaestercu najbolje se snalazi Fernando Amorebieta i s desetak metara iz okreta zabija za 1:0.

Dvije minute kasnije gotovo identična situacija pred golom Malage. Gaizka Toquero je izveo korner, u skoku je najviši Mikel San Jose koji glavom pogađa za 2:0. Međutim ni tu nije bio kraj gostujućim mukama. U 60. minuti Ander Herrera prolazi po lijevoj strani i ubacuje na drugu stativu gdje iz teške pozicije Toquero postavlja konačnih 3:0 i svojoj momčadi donosi vrijedne bodove.

S druge strane tablice u borbi za izbjegavanje najopasnijih mjesta Mallorca je bila još uvjerljivija protiv Villarreala i slavila rezultatom 4:0.

Bolju igru tijekom prvih 45 minuta domaćini su naplatili u samoj završnici prvog poluvremena kada je Gonzalo Castro asistirao za Victora Casadesusa koji zabija za 1:0, s kojim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Mallorca je potpuno razbila Žutu podmornicu te pogocima Martija, Nunesa i još jednom Casadesusa došla do visokih 4:0 čime se na tablici približila samo na jedan bod zaostatka za svojim današnjim suparnicima.

Tek u sedmoj utakmici na klupi Atletico Madrida Diego Simeone je primio pogodak. Dogodilo se to na gostovanju kod predzadnje momčadi lige Sportinga iz Gijóna za koju je Mate Bilić odigrao posljednjih desetak minuta.

Atletico je poveo u 21. minuti kada je Adrian prošao po lijevoj strani, a domaći igrač Roberto Canella je neoprezno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Konačnih 11 postavlja Sebastian Eguren u 37. minuti kada se dobro koristi nespretnost gostujuće obrane koja nije na vrijeme otklonila opasnost.

• Obrisan korisnik20.02.2012. u 23:32
    Svaka cast Baskijci,samo naprijed momci velikog srca.Koliko sada bole izgubljeni bodovi u sudijskoj nadoknadi protiv Barse,Espanjola,Saragose i Betisa.Al Baskijska hrabrost je od svega jaca.Do Lige prvaka...
  • Obrisan korisnik20.02.2012. u 09:14
    Bravo Baski! Idemo po Ligu prvaka, kup kralja i europsku ligu!