Primera División, 24. kolo, 19.02.2012, 19:45 h
Levante 3:5 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Sedam pogodaka za 45 minuta

Ante Dubravac • nedjelja, 19.02.2012.

Nogometaši Levantea u sklopu 24. kola Primere na svom su stadionu dočekali Rayo Vallecano. Domaćini nisu uspjeli prekinuti svoju lošu seriju pa se gosti nakon uvjerljive pobjede kući vraćaju s vrijedna tri boda.

Levante - Rayo Vallecano 3:5 (0:1)

Valencia, Estadio Ciutat de Valencia
Sudac: Eduardo Iturralde Gonzalez
Strijelci: Barkero 50', Suarez 79', 90+2' / Bangoura 35', 70' Costa 61', 63', Delibašić 85'

Levante: Munua, Del Horno, Ballesteros, Cabral, Venta (od 72. El Zhar), Farinos (od 65. Suarez), Torres, Serrano (od 46. Ghezzal), Barkero, Valdo i Kone.
Rayo Vallecano: Joel, Raul Bravo, Pulido, Fuego, Tito, Trashorras (od 61. Labaka), Movilla, Bangoura (od 78. Delibašić), Armenteros, Piti i Costa (od 70. Diamanka).

Nakon odličnog ulaska u sezonu i stjecanja epiteta najugodnijeg iznenađenja prvenstva nogometaši Levantea su upali u veliku krizu. Uoči susreta s Rayo Vallecanom domaćini čak sedam utakmica nisu okusili slast pobjede dok je s druge strane Rayo u posljednja dva susreta osvojio šest bodova.

Veći dio prvog poluvremena protekao je u izjednačenoj borbi na sredini terena, ali bez većih opasnosti za oba vratara i sasvim je sigurno da gledatelji na stadionu Ciutat de Valencia nisu mogli uživati u viđenom.

U 35. minuti Rayo Vallecano je došao u vodstvo. Jose Movilla je poslao lijepu dubinsku loptu iz leđa domaće obrane koja je došla do Alhassanea Bangoure, a on ju bez problema posprema iza leđa domaćeg vratara Munue.

Četiri minute prije odlaska na odmor Diego Costa se lijepo oslobodio svog čuvara, ali je njegov pokušaj s ruba šesnaesterca pogodio samo vanjski dio mreže. U idućem napadu konačno uzvraćaju domaćini preko Valda čiji udarac ipak zaustavlja Joel pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Levante puno bolje ulazi u nastavak utakmice i nakon nešto manje od pet minuta igre dolazi do izjednačenja. Ghezzal je srušen u gostujućem šesnaestercu, a najstrožu kaznu u izjednačenje je pretvorio Barkero.

Kada se činilo da su domaćini potpuno zavladali terenom gosti su opet došli do prednosti. Nakon kornera s lijeve strane u skoku je najviši Costa koji neobranjivo pogađa za 2:1. Već u idućem napadu kombiniraju Bangoura i Costa koji izlazi sam pred domaćeg vratara i povisuje prednost na 3:1.

Tek što su krenuli s centra domaćini su imali odličnu priliku vratiti se u susret. Kone je krenuo sam prema vrataru koji zaustavlja njegov prvi udarac međutim lopta se opet odbija do Konea koji pogađa stativu. Međutim ni tu nije bio kraj pehovima za Levante jer iz nove odbijene lopte Ghezzal pogađa vratnicu. Ono što nije uspjelo nogometašima Levantea napravio je Bangoura u 70. minuti kada postiže svoj drugi pogodak i otklanja sve eventualne sumnje po pitanju konačnog pobjednika.

U samoj završnici susreta gledatelji su vidjeli još tri pogotka. Prvo je Rubena Suareza smanjio na 4:2, nakon toga u 85. minuti na 5:2 povisuje Andrija Delibašić, a fantastično drugo poluvrijeme sa čak sedam postignutih pogodaka zaključuje Suarez postigavši svoj drugi pogodak, ovoga puta s bijele točke.

U idućem kolu Rayo Vallecano na svom terenu dočekuje Real Madrid dok će Levante gostovati kod Espanyola.