Sevilla je u posljednjem subotnjem dvoboju Primere na domaćem terenu uspjela svladati Osasunu i ponovno se priključiti borbi za pozicije koje vode u Europu.

Strijelci: Medel 16', Trochowski 90'

Sevilla: Palop, Coke, Spahić, Fazio, Navarro, Navas, Rakitić, Medel, Reyes (od 65' Luna), Negredo(od 80' Baba), Kanoute (od 71' Trochowski)

Vezane vijesti

Osasuna: Fernandez, Bertran, Sergio, Flano, Raitala, Punal, Lolo (od 46' Lamah), Nekounam, Cejudo (od 76' Timor), Lekić (od 46' Balde), Nino

Ivan Rakitić još je jednom započeo utakmicu u prvih jedanaest Seville i svoje minute je vrlo dobro iskoristio s nekoliko izvrsnih dodavanja i driblinga.

Andalužani su vrlo agresivno krenuli u utakmicu i odmah napravili pritisak prema golu Osasune. Prvu priliku stvorio je Negredo odličnim prolaskom po lijevom krilu, ali njegov ubačaj Kanoute nije uspio pretvoriti u pogodak. No, domaćini nisu morali dugo čekati na vodstvo.

U 16. minuti Negredo je dodao loptu Medelu, a čileanski veznjak je s 25 metara sjajno zapucao prema golu i svladao vratara Fernandeza za vodstvo Seville. Bio mu je ovo prvi pogodak u 26. ovosezonskom nastupu.

Četiri minute kasnije, Rakitić se našao u dobroj poziciji da udvostruči vodstvo, ali njegov udarac je ipak bio neprecizan. Nakon pola sata igre hrvatski reprezentativac je sudjelovao u još jednoj dobroj akciji domaće momčadi. Navas je ubacio s desnog krila, Rakitić je petom loptu proslijedio na drugu vratnicu do Reyesa, ali Španjolac nije uspio poentirati. Najbolju priliku prije kraja prvog poluvremena imali su gosti, ali Nekounamov udarac glavom prošao je zamalo pored gola Seville.

Sevilla je početkom nastavka krenula po drugi gol. Rakitić je iz slobodnjaka ubacio u kazneni prostor gostiju, Spahić vrlo dobro pucao glavom, ali Fernandez je ipak uspio obraniti njegov udarac. U 52. minuti Cejudo je s više od 25 metara uputio odličan udarac prema golu Seville, ali Palop je paradom uspio spriječiti pogodak.

Gosti su od tog trenutka postajali sve opasniji, a prijetili su Cejudo, Nekounam i Flano, međutim domaći vratar je sve uspio obraniti. U 77. minuti Lamah se u dvije akcije zaredom našao u situaciji jedan na jedan s Palopom, ali Sevillina jedinica je i to uspjela zaustaviti i osigurati si epitet igrača utakmice.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Sevilla je uspjela doći do drugog gola. Jesus Navas je povukao kontru po desnoj strani i u sredini šesnaesterca pronašao samog Trochowskog koji nije imao problema s realizacijom te je prebacio Fernandeza za konačnih 2:0.