Feyenoord ispustio pobjedu

Branimir Markota • subota, 18.02.2012.

Večeras su odigrane četiri, a jučer jedna utakmica 22. kola elitnog razreda nizozemskog nogometa. Feyenoord je na domaćem travnjaku ispustio pobjedu nad Waalwijkom, Heracles je na domaćem terenu slavio nad Rodom, Den Haag i Excelsior su podijelili bodove, Venlo je trijumfalno prošao kroz Doetinchem dok je Heerenveen jučer minimalno slavio nad NAC Bredom.

Nogometaši Feyenoorda propustili su večeras veliku priliku priključiti se samom vrhu Eredivisie. Naime, na domaćem terenu odigrali su mršavih 1:1 protiv osrednjeg Waalwijka i propustili priliku izjednačiti se s trećeplasiranim Heerenveenom.

Domaćini su poveli pogotkom Guidettija s bijele točke u 77. minuti. isti igrač je nedugo zatim isključen, a Waalwijk je brojčani višak iskoristio i uzeo vrijedan bod u 87. minuti preko Brabera.

Derbi začelja u Doetinchemu odigrali su domaći De Graafschap i Venlo. Gosti su nakon zaostatka iz prvog dijela režirali veliki preokret i utrpali domaćinu četiri komada u drugom dijelu. Poepon je doveo domaćina u vodstvo u 13. minuti, a preokret Venla djelo je Holla u 50., Yoshide u 52., autogol Paverta u 65. i Berghuisa u 81. minuti.

Den Haag je odigrao mizernih 1:1 na domaćem terenu protiv lošeg Excelsiora. Oba pogotka postigli su gosti, jedan u svoju, a jedan u mrežu domaćina. Graaf je autogolom u 36. minuti doveo Haag u vodstvo, da bi konačnih 1:1 postavio Alberg u 50. minuti susreta.

U derbiju sredine ljestvice Heracles je kući na umjetnoj travi preokrenuo vodstvo Rode i slavio s 2:1. Goste je u vodstvo doveo Malki u 40. minuti. Everton je izjednačio u 65., a za veliko slavlje u Almelu pobrinuo se Overtoom iz kaznenog udarca u 78. minuti.

U jučer odigranoj utakmici nogometaši Heerenveena su na Abe Lenstra stadionu, na krilima vijesti da će ih od sljedeće sezone voditi legendarni Marco van Basten, svladali solidnu momčad NAC Brede 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka za momčad Rona Jansa bio je mladi srpski reprezentativac Filip Đuričić u 34. minuti. Ovom pobjedom akcije Heerenveena u bobi za Ligu prvaka naglo rastu, a pretvorili su se i u ozbiljnog kandidata za naslov prvaka.