Juventus
Juventus 3:1 Catania
Catania

Branimir Markota • subota, 18.02.2012.

Stara dama je večeras u Torinu nadigrala Cataniju i osvojila nova tri boda. Nakon 0:0 u srijedu protiv Parme, Conteovi izabranici u potpunosti su nadigrali Montelline Sicilijance i nedjeljne utakmice Serie A gledat će s vrha tablice.

Gledatelji se pošteno nisu ni smjestili na Juventusovu Arenu, a već je uslijedio šok za domaćine. Catania je odigrala lijepu akciju po lijevoj strani Juventusove obrane, lopta je došla do Argentinca Pabla Barrientosa koji odmjerenim udarcem lijevom nogom s 20-ak metara pogađa desni kut Buffonove mreže za neočekivano vodstvo gostiju već u četvrtoj minuti susreta.

Međutim, rano vodstvo gostiju nije obeshrabrilo Bianconere, koji su zaigrali večeras u ružičasto-crnom ruhu, već su zbili Sicilijance na njihovu polovicu i tražili brzo izjednačenje. Lijepe prilike u 16. i 18. minuti imao je Borriello, no vratar gostiju Kosicky je iz obje situacije izašao kao pobjednik.

Stara dama je do zasluženog izjednačenja došla u 22. minuti. Bergessio je neoprezno spotaknuo Pirla u opasnoj zoni po gol Catanije, a Pirlo je sam izveo slobodni udarac i neobranjivo pogodio, pokraj loše postavljenog živog zida, za 1:1. Izjednačenje je još više dalo krila igračima Juventusa koji su još žešće nastavili s napadima. U 30. minuti lijepu je priliku imao Quagliarella, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Na drugoj strani okušao se Bergessio, ali i njegov pokušaj nakon lijepe akcije s Lodijem odlazi u nepovrat.

U 37. minuti Quagliarella se lijepo rješava svog protivnika, ali njegov udarac nakon okreta brani Kosicky. Do kraja poluvremena Juventus je čak i povećao posjed lopte u svojim nogama, no gosti su zadovoljniji otišli na predah.

U nastavku se nastavila dominacija Juventusa, ali igra nije bila dopadljiva kao u prvom dijelu. U 49. minuti "maestro" Pirlo je još jednom pokušao iz daljine, ali lopta odlazi za malo pored gola. U jeku Juventusovih napada veliku štetu svojoj momčadi napravio je Marco Motta, Juventusov igrač na posudbi u Cataniji, koji je u razmaku od 52. do 65. minute skupio dva žuta kartona i sudac Christian Brighi ga je poslao na prijevremeno tuširanje.

Nakon Mottinog isključenja, Conte uvodi Vučinića i sve karte baca na napad. Upravo se Crnogorac, tek što je ušao, našao u odličnoj prilici, ali je zakasnio na Pirlov centaršut. U 74. minuti sreća je pomazila Staru damu i donijela joj vodstvo. Večeras sveprisutni Pirlo izveo je slobodni udarac s desne strane, Kosicky je otišao u prazno, a Chiellini je pogodio glavom za 2:1 i 31 tisuću gledatelja doveo u trans i tada Rossazzurri nisu imali što tražiti u Torinu.

U 81. minuti Torinezi su povisili svoje vodstvo na 3:1. Nakon slabe reakcije Kosickog, lopta je došla do Pirla, koji u maniri konobara poslužuje Quagliarellu, a potonji lagano zabija za konačnih 3:1 i veliko slavlje Stare dame. Juventus se pobjedom vratio na vrh i čekat će sutra Milanov kiks kod Cesene kako bi uoči velikog derbija sljedeće nedjelje ostao na čelu Serie A.

• Obrisan korisnik19.02.2012. u 08:34
    Naravno da su ga pustili kad imaju genijalce van bomela i ambrosinija....kakva procjena...antologija.... Inace, slazem se da je tekma bila vrhunska uz napomenu da je Juve igrao sa 11 talijana od pocetka, a ne sa 9-10 stranaca kak igraju sve ekipe u engleskoj i na tome im svala cast....FORZA JUVE!!!!
  • Obrisan korisnik19.02.2012. u 08:28