Branimir Markota • petak, 17.02.2012.

Večeras su na Meazzi i Franchiju odigrane prve utakmice 24. kola Serie A. Inter i Napoli su svoje susrete protiv Bologne i Fiorentine igrali ranije jer ih idući tjedan očekuju utakmice osmine finala Lige prvaka. Bologna je produbila Interovu krizu i posramila ga 3:0 u njegovom dvorištu, dok je Napoli istim rezultatom porazio Fiorentinu i nestrpljivo iščekuje utorak koji mu podno Vezuva donosi Chelsea.

Nogometaši milanskog Intera večeras su nasušno trebali pobjedu na Meazzi protiv Bologne kako bi prekinuli sušu od pet kola bez okusa pobjede i uhvatili zalet uoči osmine finala Lige prvaka i gostovanja u Marseilleu. U ovoj utakmici Ranieri nije mogao računati na Diego Milita, Dejana Stankovića, Rickyja Alvareza i Waltera Samuela te je Bologni suprotstavio 4-2-3-1 formaciju s isturenim Pazzinijem, dok je Bolognin strateg Stefano Pioli "nakrcao" sredinu terena želeći spriječiti Nerazzurre da razviju svoju igru i tek je iskusni lisac Marco di Vaio vrebao u vršku napada.

Početak utakmice nije ponudio spektakularan nogomet. Igralo se između dva 16-erca uz dosta preskakanja igre. Prvu pravu priliku Inter je imao u 18. minuti. Nakon dobrog Sneijderovog ubačaja iz kornera Maicon s pet metara neometan glavom pogađa Gilleta. U 30. minuti Forlan se našao oči u oči s vratarom Bologne, koji i ovog puta izlazi kao pobjednik.

Vezane vijesti

Kazna za propuštene prilike Nerazzurrima je stigla u 37. minuti. Bologna je kaznila Lucijevu neopreznost te je Di Vaio na asistenciju Pereza šokirao Meazzu. Tek što se krenulo s centra uslijedila je nova trauma za 49 tisuća promrzlih duša na Meazzi. Nakon jedne dubinske lopte, Ranocchia je prsima poklonio loptu Di Vaiu koji se smireno obračunao s Cesarom i udvostručio vodstvo Bologne, kojim se otišlo na poluvrijeme.

Inter je puno agresivnije i goropadnije ušao u nastavak utakmice i počeo je stvarati obruč oko gola Bologne. U 59. minuti Diego Forlan je imao odličnu priliku za smanjenje vodstva nakon prodora Nagatome, no njegov udarac zaustavlja večeras odlični Gillet. Osam minuta kasnije nakon slobodnog udarca rodila se sjajna prilika za Ranocchiju, ali i ovoga puta Gillet se prometnuo u spasitelja Bologne.

Bologna se uspješno branila i u 85. minuti opet je bljesnula i kaznila sve Interove promašaje. Acquafresca je lijepo prošao kraj nemoćne Interove obrane i prizemnim udarcem matirao Cesara za velikih 0:3 Bologne usred Milana i novi neuspjeh crno-plavih. Ranieri će pod hitno morati nešto mijenjati prije nego što to učini Moratti.

U drugoj večerašnjoj utakmici u Firenci, gosti su također uzeli sav plijen. Napoli je na krilima Svetog trojstva (Cavani, Hamšik, Lavezzi) protutnjao Franchijem i utrpao Violama tri komada. Dvostruki strijelac bio je Cavani, koji je u trećoj i 55. minuti pogađao na asistencije Hamšika, dok je Fiorentinu dokrajčio Lavezzi u prvoj minuti sudačke nadoknade. Napoli je pobjedom privremeno došao na peto mjesto preskočivši Intera i Romu te će čekati kiks Rimljana da se tamo i zadrži.

• du_zizou18.02.2012. u 11:55
    bravo di Vaio, šteta što nije uspio u Juventusu.. ajmo Juve večeras do pobjede!
    du_zizou
  • snoopy18.02.2012. u 11:01
    stvarno me krenulo ove godine, pa svi klubovi koje simpatiziram katastrofa igra ili ne ide im po planu, inter, chelsea, leverkusen, pa i barca zaostaje 10 bodova, samo dinamo prvi jer nema konkurenciju ali je see zato obruko u ligi prvaka
    snoopy
  • Pevogrfx18.02.2012. u 10:23
    nemojte se vise ponavljati s tim glupostima o zasičenju....jebo vas pa ne vidite da je ovo totalno druga ekipa od one prije par sezona...neki kostur postoji ali tu je desetak novih igrača koji su taktički slabiji od svih koji su otišli iz kluba...
    Pevogrfx
  • etti18.02.2012. u 01:50
    Dok je god tu Ranieri nikad uspjeha neće bit. Kad je Juventus bio u banani zadnje 2 sezone, također je i on bio jedan od ''spasioca''. Znamo na kojem su mjestu na kraju završili. Inter se blamira na svakom koraku, ali ljudi su se smijali kad sam govorio da oni mogu osvojiti Scudetto opet samo ako... [više na forumu]