Igor Šestak • nedjelja, 19.02.2012.

Posljednje dvije utakmice 24. kola Serie A odigrane su u Palermu i Udinama. Gledatelji u Palermu vidjeli su čak šest pogodaka u visokoj 5:1 pobjedi protiv Lazija, a u strijelce se upisao i hrvatski napadač Igor Budan pogotkom za 4:0 u 47. minuti utakmice. Napadači Udinesea i Cagliarija nisu bili tako raspoloženi pa je utakmica na Friuliju završila bez golova.

Lazio je doputovao na Siciliju znatno oslabljen zbog velikog broja ozljeda. Poseban problem za trenera Edoarda Reju bila je obrana jer su izostala čak četiri standardna obrambena igrača. Zbog izostanka Radua i Biave zbog ozljeda te Konka i Diakitea zbog suspenzija, u obranu je prisilno vraćen vezni igrač Cristian Ledesma. Ozlijeđeni su i Brocchi te napadač Rocchi pa je kao Kloseov partner u napadu debitirao Urugvajac Alfaro. Palermo nije imao značajnijih izostanaka, a mjesto u početnoj postavi pronašao je i hrvatski napadač Igor Budan.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Alfaro za Lazio, ali je u izglednoj situaciji pucao pored vrata. Palermo je tada preuzeo kontrolu nad igrom i počeo stvarati prilike. Prvo je Miccoli u šestoj minuti lijepo pucao glavom pored gola, a samo četiri minute kasnije Edgar Barreto doveo je domaće u vodstvo udarcem s dvadesetak metara. Lazijeva neuigrana obrana tom prilikom nije na vrijeme ušla u blok Paragvajcu, a slična situacija ponovila se u 20. minuti kada je Massimo Donati odličnim udarcem s otprilike iste udaljenosti, ali s lijeve strane, povećao vodstvo Palerma. Utakmica se tada malo primirila sve do 42. minute kada je Matias Silvestre iskoristio odličan ubačaj Miccolija iz slobodnog udarca. Silvestre je ostao potpuno sam i sigurno je glavom svladao nemoćnog vratara Marchettija.

Vezane vijesti

Potop Rimljana nastavio se u drugom poluvremenu. U samo šest minuta Palermo je postigao još dva pogotka. U 47. minuti u strijelce se upisao Budan nakon što ga je dubinskim proigravanjem uposlio Barreto, a u 51. minuti Miccoli je povisio rezultat na 5:0 mirno plasiravši loptu pored vratara. Miccoliju je to 11. pogodak ove sezone u Serie A.

Budan je u 63. minuti napustio teren, a zamijenio ga je Bartolo Mutti. Igrači Lazija imali su nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali ih je u tome spriječio odlični vratar domaćih, Emiliano Viviano. Kada se činilo da za Lazio ne može gore, zbog drugog žutog kartona je isključen Andre Dias. U 85. minuti počasni pogodak za rimsku momčad postigao je Libor Kozak, češki napadač koji je na poluvremenu utakmice zamijenio Klosea.

Ovom pobjedom Palermo se na samo dva boda približio Interu koji drži sedmo mjesto te se momčad sa Sicilije još uvijek nada plasmanu u europska natjecanja iduće sezone.

U drugoj utakmici večeri Udinese je na Friuliju dočekao Cagliari. Domaći su nastupili bez svog kapetana Antonija Di Natalea, a još su nedostajali Asamoah, Isla i Pinzi. Trener devetoplasiranog Cagliarija, Davide Ballardini, zbog ozljede nije mogao računati na veznog igrača Contija.

Izostanak prvog strijelca Serie A utjecao je na napadačku učinkovitost domaćina. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, unatoč dominaciji domaćih. Udinese je prijetio preko Floro Floresa i Domizzija, a dvije dobre situacije za Cagliari su krajem prvog dijela propustili realizirati Pinilla i Ekdal.

Gledatelji u Udinama istu su sliku gledali i u nastavku utakmice. Napadači Udinesea i Cagliarija nisu imali uspješnu večer pa su mreže Handanoviča i Agazzija ostale netaknute. Veći dio drugog poluvremena nije bilo pravih prilika pa će se obje momčadi morati zadovoljiti s jednim bodom.

Udinese se ovim remijem probio na treće mjesto s istim brojem bodova kao i Lazio, ali s boljom gol razlikom. Cagliari je ostao na devetom mjestu Serie A s 31 bodom te sada za osmim Palermom zaostaju tri boda.

• Obrisan korisnik20.02.2012. u 17:11
    Trenutno naš najbolji napadač u inozemstvu po formi u 2 polusezoni. Nastavi li ovako do kraja očekujem poziv na Euro jer Jelavić se neće tamo nazabijati a i Mandžukić je stao.
  • Obrisan korisnik20.02.2012. u 00:23
    BUDAN se probudija u zadnje vrime
  • Obrisan korisnik20.02.2012. u 00:22
    gledam statistiku i ne mogu vjerovati, lazio udarci na gol 18/9, palermo 11/6, a 5-1 završi.. doduše, laziju je danas obrana bila katastrofa, samo je dias pravi stoper, ledesma i zauri su silom prilika morali biti na stoperskoj poziciji..
  • derivoje19.02.2012. u 23:48
    'ovako'????? mislim da bi skoro svaki klub htio biti tako i dijeliti treće mjesto...