Primera División, 24. kolo, 19.02.2012, 12:00 h
Granada
Granada 4:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Mišo Gulić • nedjelja, 19.02.2012.

Granada je nastavila s odličnim predstavama u posljednje vrijeme, a ovaj put uvjerljivo su porazili momčad Real Sociedada. Pobjedom su domaći preskočili svoje suparnike i na ljestvici te s nešto boljom situacijom očekuju nove prvenstvene dvoboje.

Granada - Real Sociedad 4:1 (1:1)

Stadion: Los Carmenes
Sudac: Fernando Teixeira Vitienes
Strijelci: Lopez 12', Jara 57', Uche 61', 87' /Gonzales 10'

Granada: Fernandez, Nyom, Lopez (od 65. Mainz), Gomez, Siqueira, Rico, Rico, Jara, Martins (od 77. Romero), Abel, Ighalo (od 58. Uche).

Real Sociedad: Bravo, Martinez, Gonzalez, Martinez, Cadamuro, Illarramendi, Bergara, Aranburu (od 79. Pardo), Prieto, Agirretxe (od 66. Vela), Griezmann ( od 71. Ifran).

Granada je nakon početnog šoka i zaostatka brzo reagirala, izjednačila, a ključan detalj utakmice bilo je isključenje igrača Sociedada na izdisaju prvog dijela. Brojčanu premoć domaći su znali iskoristiti za uvjerljivu pobjedu.

Nakon početnih ispitivanja snaga, do gola su prvi došli gosti, a na krasnu asistenciju Illarramendija strijelac je bio Gonzales u desetoj minuti susreta.

Početni šok domaći su brzo prebrodili te samo dvije minute potom došli do izjednačenja. Više od pola posla obavio je Rico čiji je odličan ubačaj u mrežu pospremio Lopez. Na isteku prvog dijela Sociedadov Illarramendi je zaslužio izravan crveni karton, što je uveliko odredilo i sam susret.

U 57. minuti raspoloženi Jara se najbolje snašao pred golom gostiju te pospremio loptu u mrežu Brava za vodstvo od 2:1, a samo četiri minute potom semafor je pokazivao i 3:1. Naime, Uche je glavom riješio pitanje pobjednika.

Pet minuta prije kraja i Granada je ostala s čovjekom manje, jer je drugi žuti dobio Siqueira, da bi u 87. minuti svojim drugim golom Uche stavio "točku na i".