Međimurje 31:37 Poreč
Poreč

Poreč smijenio Split s vrha Premijer lige

Ivan Dominik • subota, 25.02.2012.

Dan ranije od planiranog, odigrana je prva utakmica 19. kola Premijer lige u kojoj su se sastali Poreč i Međimurje. Nažalost po Čakovčane, njihova je ekipa doživjela još jedan visoki poraz pa je Međimurje i dalje neprikosnoven na začelju lige. Poreč, koji je nedavno ispao od Ademara u Kupu kupova se posve okrenuo domaćem prvenstvu gdje pretendira na najviša mjesta u ligi, a pozitivan su rezultat iz Čakovca ostvarili bez poteškoća.

Sve osim pobjede gostiju iz Istre bilo bi iznenađenje u susretu posljednje plasiranog Međimurja i Poreča koji se bori za prvo mjesto u ligi. Gosti su u Čakovec došli kao trećeplasirani s bodom manje od prvog Splita, a s pobjedom su tražili i preuzimanje vodeće pozicije u ligi, što im je, kako se kasnije pokazalo, i uspjelo.

Međimurje se po običaju dobro držalo u početnih deset minuta utakmice u kojima je u nekoliko navrata imalo i vodstvo. Međutim, čim su igrači Poreča uhvatili ritam u napadu i obrani, na parketu je razvoj događaja bio i više nego izgledan.

U prvoj trećini dvoboja su Istrani najviše vodili četiri razlike u 14. minuti kada je s tri gola u nizu Filip Gavranović postavio 11:7 te deset minuta kasnije kada Tim Thoss zabija za 15:11. Potom se Poreč odvojio serijom od šest golova, dok isto toliko minuta Međimurje nije dalo gol. Na poluvrijeme se otišlo s 21:12 za goste pa je susret bio riješen već nakon prvih 30 minuta.

Drugi dio su igrači Međimurje otvorili bolje i do kraja utakmice su igrali vrlo dobro, međutim, Poreč je samo održavao prednost kako bi što bezbolnije došao do dva važna boda. Nije bilo većih uzbuđenja u vrlo efikasnom drugom dijelu koje je čak otišlo na stranu Međimurja (19:16), a Poreč je nakon posljednjeg zvuka sirene mogao slaviti jer su im konačni rezultat 37:31 i zaslužena pobjeda donijeli prvo mjesto u ligi.

Mario Petek je po tko zna koji put bio jedini igrač vrijedan spomena kod Međimurja, zabio je sedam golova, dok su standardno loši bili vratari. Ovog puta je Matija Matučec obranio pet lopti od 37 udaraca gostujuće ekipe što je mizernih 14 posto, a na vratima je proveo svih 60 minuta.

Što se Porečana tiče, kolektiv je bio standardno dobar, a igra na visini. Od pojedinaca se sa šest zgoditaka izdvojio Ivica Gudić, dok su Gavranović i Rudolf Cužić dodali po pet. Tomislav Sladoljev je imao 38 posto obrana, odnosno njih 15 što je uz učinak igrača bilo i više nego dovoljno za pobjedu nad, i dalje posljednjim Međimurcima.