Lyon 4:4 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG oteo bod u spektaklu na Gerlandu

Ivan Dorian Molnar • subota, 25.02.2012.

U posljednjem subotnjem susretu 25. kola Ligue 1, na Gerlandu su se susreli Lyon i Paris Saint-Germain. Nakon početnog deficita, domaćin se trgnuo i fantastičnom serijom ostvario prednost. No, gosti su velikom borbenošću ipak stigli do vrijednog boda.

Carlo Ancelotti stigao je u Lyon nakon domaćeg remija s glavnim konkurentom, Montpellierom, a Remi Garde je u ovom dvoboju tražio izlaz iz krize od dva uzastopna ligaška poraza. Krenuli su gosti vrlo dobro te je Hoarau na asistenciju Meneza načeo mrežu Llorisa u 21. minuti.

Nakon 15-ak minuta čvrste igre, obrana gostiju je pokleknula. Prvo je Kallstrom dodao za Gomisa, koji izjednačuje rezultat, a samo dvije minute kasnije Lisandro Lopez donosi vodstvo Lyonu. Na 3:1 povisio je asistent za drugi pogodak, Michel Bastos, no prije odmora gosti su imali posljednju riječ. Gonalons je u kaznenom prostoru srušio Nenea, a sudac je pokazao na bijelu točku. Brazilac je sam izveo najstrožu kaznu i bio precizan, pa se na predah otišlo s minimalnom prednošću Lyona.

Nastavak je donio novu golijadu. U 57. minuti korner je s lijeve strane izveo Bastos, u skoku je najviši bio Briand i pokraj nemoćnog Sirigua poentirao za 4:2. Ancelotti je nakon toga izveo indisponiranog Pastorea, zamijenivši ga Kevinom Gameirom. U 73. minuti u kaznenom prostoru domaćina našao se Hoarau te poslao loptu za Marcosa Cearu, koji ju iz prve silovito pogađa i vraća rezultat na 4:3.

Sjajnu priliku za izjednačenje propustio je Nene sedam minuta prije kraja. Loptu je iz auta daleko u kazneni prostor ubacio Ceara, ali je Lloris obranio udarac Brazilca s pet metara. No, u 86. minuti dobiven je novi kandidat za promašaj sezone. Nakon slobodnog udarca Nene je uputio opasan udarac glavom, Lloris jedva obranio, a Mathieu Bodmer promašio prazna vrata s nekoliko koraka udaljenosti.

U posljednjoj minuti šok na Gerlandu. Ceara je izveo korner, a svojim drugim pogotkom Hoarau je izjednačio rezultat i razveselio nekoliko tisuća pariških navijača. Garde je bio razočaran nakon utakmice, ali i Ancelotti će imati razloga za zabrinutost, jer je njegova obrana do ove utakmice bila najbolja u ligi.

Parižani su ovim remijem vrh Ligue 1 prepustili Montpellieru, koji je u ranijem terminu svladao Bordeaux rezultatom 1:0.

• Obrisan korisnik26.02.2012. u 08:42
    Htio sam gledat utakmicu ali me djevojka nagovorila na filmove sinoc i nakon sto sam pratio rezultat skoro smo prekinili vezu i zaruke,sad me i ona pocela jahat sa svojim Hollywoodom. Nekad pozelim da sam puz kako bi se sam mogao razmnozavat...
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 01:40