Rennes
Rennes 1:1 Lille
Lille

Ivan Dominik • nedjelja, 26.02.2012.

Završeno je i 25. kolo Le Championnata, i to utakmicom između Rennesa, koji je do ovog kola bio sedmi, i trećeplasiranog Lillea. U vrlo teškoj i tvrdoj utakmici se dogodila podjela bodova, premda je Lille imao igrača više veći dio utakmice. Rennes se uspio vratiti s desetoricom iz ponora, osvojiti bod te je ostao šesti u ligi ispred Marseillea, a bodovno izjednačen s Toulouseom i Lyonom koji su sedmi, odnosno peti klub prvenstva, dok je Lille ostao treći.

Nakon posljednje utakmice vikenda u Francuskoj, zadovoljniji može biti domaći Rennes. U utakmicu protiv Lillea su krenuli bolje igrači tog francuskog kluba na svom stadionu te su imali inicijativu u uvodnim minutama ogleda. Lille se probudio s malim zakašnjenjem pa su gledatelji na Stade de la Route de Lorientu vidjeli dobru utakmicu do pred kraj prvog dijela.

No, trenutak koji je odredio utakmicu se dogodio u 38. minuti kada je drugi žuti karton u samo dvije minute dobio nigerijski stoper Rennesa Onyekachi Apam. Kao da to nije bio dovoljan šok za domaćine pa je dvije minute kasnije momčad Lillea došla do vodstva kada je najveća mlada zvijezda kluba, Belgijac Eden Hazard, lijepo poslužio Aureliena Chedjoua, koji je zabio za 1:0 gostiju.

To je bila fenomenalna prednost gostiju nakon prvih 45 minuta, buduće da je Lille neporažen ove sezone u gostima kada je vodio s 1:0. Očekivao se potpuni raspad domaćih jer su još morali i izvršiti prvu zamjenu u 43. minuti zbog ozljede njihovog igrača Juliena Fereta. Međutim, u drugom dijelu se domaći nisu predavali, a najkonkretniji je u pokušajima za izjednačenje bio Mevlut Erdinc.

U momčadi Lillea najopasniji je bio Joe Cole iz vezne linije te napadač Ireneusz Jelen. Međutim, kada je utakmica ušla u mirniju fazu u kojoj je Lille lagano sve stvari htio privesti kraju, dogodio se pogodak domaćina. Zasluženi gol je djelo Mevluta Erdinca, koji je na dodavanje Biyika postavio konačni rezultat u 90. minuti dvoboja.

Lille je jurnuo po pobjedu u preostalom vremenu i sučevoj nadoknadi, ali više nije bilo vremena pa su domaćini mogli odahnuti te biti zadovoljniji raspletom utakmice. Lille je propustio veliku priliku za približavanje vodećem dvojcu, dok je Rennes napravio veliki posao zadržavši šesto mjesto i izvukavši bod nakon gotovo sat vremena igre s igračem manje na terenu.

• Obrisan korisnik27.02.2012. u 08:47
    a i Ireneusz Jelen je ušao zadnjih 15 minuta, pa ovo najopasniji u momčadi Lillea u napadu bi se trebalo odnositi na Rouxa koji je bio u nekoliko prilika. Lijepo nas farbate...